УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ПАРЄ припинить міжнародну ізоляцію Білорусі після виборів

207
ПАРЄ припинить міжнародну ізоляцію Білорусі після виборів

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Лінден виступив за припинення міжнародної ізоляції Білорусі. Про це він заявив у четвер у столиці Чехії на конференції, що була присвячена ситуації в Білорусі напередодні виборів президента.

Голова ПАРЄ та міністр закордонних справ Чехії Циріл Свобода вважають, що вибори 19 березня мають стати приводом для міжнародної спільноти переглянути довгострокову стратегію демократизації Білорусі. У спільній заяві вони зажадали припинення ізоляції цієї країни, незалежно від результатів голосування.

Ван дер Лінден сказав, що сподівається на чесні й вільні вибори, але сумнівається в тому, що так буде. На думку голови ПАРЄ, кроком наближення має стати відкриття в Мінську представництва Ради Європи. Ідеться про те, щоб встановити прямі контакти з Білоруссю та інформувати її громадян про права людини та демократію - засадничі цінності Ради Європи.

Ван дер Лінден висловив сподівання, що до ініціативи підключиться Росія, яка очолить Раду Європи в травні. Білорусь, яку в ЄС і США називають „останньою диктатурою Європи”, лишається останньою країною на континенті, яка не є членом Ради Європи.