УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Українці хочуть повернутися до СРСР (оновлено)

462
Українці хочуть повернутися до СРСР (оновлено)

Майже половина українців хотіли б відновлення Радянського Союзу та соціалістичної системи.

Як передає УНІАН, про це свідчать результати дослідження, презентовані сьогодні на прес-конференції в Центрі економічних та політичних досліджень ім.О.Разумкова.

Зокрема, на запитання, “чи прагнете Ви відновлення Радянського Союзу та соціалістичної системи?” 20,4% опитаних відповіли: “так”; 28,3% - “так, але я розумію, що за сучасних умов це нереально”. Водночас, 51,3% респондентів виступають проти відновлення Радянського Союзу.

Причому, це показник суттєво коливається в залежності від регіону України.

Так, на Заході України тільки 16,3% висловлюються за відновлення Союзу (проти 83,7%); в Центрі – 52,7% (проти 47,3%); на Півдні – 73,4% (проти 26,6%); на Сході – 51,7% (проти 48,3%).

Крім того в дослідженні зазначається, що більше половини українців (51,6%) вважають, що потрібно примиритись і вважати, що не було ні правих, ні винних у подіях минулого століття, коли українці масового знищували один одного (Перша і Друга світові війни, політичні репресії). Водночас, 29,7% респондентів переконанні, що оцінку цим подіям потрібно дати і винні повинні бути покаранні, навіть через багато років. 18,7% опитаних не змогли визначитись з відповіддю.

Опитування проводилося з 20 по 27 грудня 2005 року, опитано 2009 респондентів. Похибка не перевищує 2,3%.

Інфографіка — www.umservice.net