УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Алчевським дітям сподобалося на Львівщині та Закарпатті

171
Алчевським дітям сподобалося на Львівщині та Закарпатті

Про це дізнався голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль під час своєї поїздки до санаторіїв Львівської та Закарпатської областей. 17 лютого він відвідав санаторії „Моршинський”, де мешкає понад 140 алчевських школярів, „Днестр” та моршинську школу-гімназію, де тимчасово навчаються діти з Алчевська.

Про це повідомляє прес-служба Луганської ОДА.

Губернатор Луганщини пройшов по кімнатах, в яких живуть діти і залишився задоволений наданими умовами. Їм забезпечено 5-тиразове харчування, проживання по двоє у кімнатах та можливість навчатися у місцевих школах.

Навчання проходить у другу зміну. Спеціально для них заняття ведуться російською мовою. За час перебування на Західній Україні наші школярі здружилися із своїми західноукраїнськими однолітками, спілкуються з ними українською, вдосконалюючи свої навички володіння українкою мовою. Під час відвідування луганським губернатором моршинської школи-гімназії, де навчаються 320 алчевців, з`ясувалося, що основні предмети їм викладають їх вчителі, що приїхали разом з дітьми з Алчевську. Причому моршинські педагоги одразу відмітили високий професійний рівень колег з Алчевську.

“Головне, щоб дітям подобалось, - заявив Геннадій Москаль, - якщо хоча б один скаже, що йому на подобається, одразу ж заберу із собою до літака та відвезу додому”. Проте, жоден із школярів не виявив такого бажання. За словами Геннадія Москаля, алчевські діти залишатимуться на Львівщині, доки в Луганській області не потеплішає. „Гроші на це поки в запасі є”, - запевнив він.

Всього на Львівщині зараз перебуває 775 алчевських дітей та 50 педагогів.

В ході робочої поїздки до Львова Геннадій Москаль дав прес-конференцію та взяв участь у прямому ефірі місцевого телебачення. Також Геннадій Москаль вручив грамоти 40 львів’янам, за допомогу у подоланні кризової ситуації в Алчевську. Серед них – голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник. Ввечері 17 лютого він відлетів до Закарпатської області.