УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

ЦВК відхилила скаргу «Не ТАК!» на дії «ПОРИ»

189
ЦВК відхилила скаргу «Не ТАК!» на дії «ПОРИ»

Центральна виборча комісія відхилила скаргу “Опозиційного блоку НЕ ТАК!” на дії Громадянської партії “ПОРА”, в якій перші просили визнати дії суб’єктів оскарження такими, що вчинені без законних підстав та порушують принципи і засади виборчого процесу і винести “ПОРІ” та кандидату в народні депутати України Андрію Юсову (член політради) попередження. Про це повідомляє Інститут Медіа Права.

Підставою для такого звернення слугувало висловлювання Андрія Юсова під час прес-конференції повноважних представників „ПОРА” та виборчого блоку політичних партій “ПОРА” у приміщенні інформаційної агенції “Інтерфакс-Україна” у м. Києві про те, що до так званих “чорних списків”, складених суб’єктами оскарження, входять люди, котрі у тій чи іншій якості “фігурують у кримінальних справах відносно порушень прав виборців або у таких резонансних справах, як справа про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе”. До таких осіб було віднесено членів блоку НЕ ТАК! Віктора Медведчука (№ 3 у списку блоку), Нестора Шуфрича (№4), Михайла Папієва (№ 8), Івана Різака (№ 9) і Олександра Царенка (№ 39).

ЦВК, розглянувши надані матеріали та отримавши пояснення сторін і третіх осіб, встановила, що усі наявні докази не мають тієї доказової сили, на підставі якої можна встановити факт порушення Андрієм Юсовим принципів і засад виборчого процесу, вимог виборчого законодавства України щодо проведення передвиборної агітації, а також прав та охоронюваних законом інтересів суб’єкта звернення зі скаргою та виборчих прав громадян.