УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Туркменбаші не повинен піднімати ціну на газ, - експерт

147
Туркменбаші не повинен піднімати ціну на газ, - експерт

«Якщо Туркменбаші підвищить ціну на газ до 100 доларів за тисячу кубометрів, це вкрай негативно вплине на економіку України. А розраховуватись за це буде наступний парламент і наступний уряд. Треба закінчувати галас і починати працювати», - заявив на прес-конференції в Житомирі голова Республіканської партії України, один авторів економічної програми «Опозиційного блоку «НЕ ТАК!» Юрій Бойко.

Подорожчання газу спричинить зростання цін та збільшення інфляції, негативно позначиться на темпах зростання ВВП. Аби цього уникнути і стабілізувати ситуацію в країні, потрібно повернутися до продажу газу за кордон.

«Газовий бізнес досить складний. І переговорами тут потрібно або займатися професійно, або не займатися взагалі. Нинішня влада веде переговори непрофесійно», - зазначив Юрій Бойко. Він навів приклад домовленостей щодо використання українських підземних газосховищ: нині діюча угода передбачає ставку $2,25 за зберігання тисячі кубометрів газу, в той час як під його керівництвом НАК «Нафтогаз України» зберігав російський газ по $6-8 за тисячу кубометрів, залежно від сезону та терміну зберігання.

Коментуючи заплановані на 18 лютого перемовини української делегації в Туркменістані, один з лідерів блоку «НЕ ТАК!» зазначив: «Ці переговори потрібні для того, щоб уникнути підняття цін. Бо спроби вести переговори вже після подорожчання - безглузді», - вважає Юрій Бойко. На його думку, якщо прем’єр Юрій Єхануров сьогодні не буде вести переговорів, то Сапармурат Ніязов виконая свою обіцянку, і ціна газу на кордоні Туркменістан-Узбекистан справді сягне $100 за тисячу кубів. Відповідно, ціна на газ для української промисловості у II півріччі істотно зросте. «Це вже дійсно буде катастрофою», - прогнозує Юрій Бойко.

Довідка: 11 лютого президент Туркменістану Сапармурат Ніязов заявив, що восени має намір восени підвищити вартість газу для імпортерів до $100 за тисячу кубометрів.