Гриценко командує йти на три літери

Гриценко командує йти на три літери

Міністр оборони України Анатолій Гриценко відзначив, що НАТО є не тільки і не стільки воєнним блоком, скільки спільнотою демократичних держав. На думку Гриценка, для стабілізації ситуації в Україні необхідно вирішити два найголовніших питання: питання енергетичної безпеки та питання вступу України до НАТО. Міністр наголосив на тому, що суб’єктами національної безпеки є, в першу чергу, громадяни, суспільство та держава в цілому. Він зробив таку заяву на міжнародній конференції на тему: «Інтенсифікована співпраця Україна-НАТО: виклики та переваги від приєднання України до плану дій щодо членства у НАТО».

Видео дня

фото Дима Богданов/ОБОЗ

Основною безпекою, на його думку, є не безпека держави, оскільки в такому випадку Україні було би не важливо, чи вступати до НАТО, чи приєднуватися до Ташкентського договору. «Основною безпекою все ж таки є безпека громадян. Безумовно, кращий захист його їхніх прав, свобод та творчого потенціалу буде забезпечено НАТО та ЄС, а не ЄЕП та Ташкентським договором», - наголосив міністр.

Також Гриценко згадав фразу студента-першокурсника, який сказав, що Україна повинна інтегруватися туди, де вищі соціальні стандарти життя, які, на думку міністра, безумовно, вищі у НАТО. Гриценко також наголосив на тому, що не варто навіть піднімати питання про приєднання чи неприєднання до плану дій щодо членства в НАТО, оскільки цей документ розроблявся самим Міністерством оборони і в ньому враховано не те, що Україна повинна зробити для НАТО, а те, що сама Україна повинна зробити для України і в Україні.

Він впевнений, що «урядовець, який не хоче виконувати ПДЧ, насправді виступає проти європеїзації України». «Я заявляю це як людина, що розробляла цей документ», - сказав Гриценко.

Міністр впевнений, що позиція уряду щодо приєднання до НАТО є однозначною, і під час своїх виступів у Брюсселі прем’єр-міністр неодноразово наголошував на тому, що кінцева мета співпраці України з НАТО - це вступ до НАТО, і про те, що Україна готова брати участь у міжнародних операціях. «НАТО - це нормальні люди з двома очима і одним носом, а не щось там з рогами і кликами».