УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Україні потрібні по-справжньому конкурентні авіаперевізники, - Червоненко

171
Україні потрібні по-справжньому конкурентні авіаперевізники, - Червоненко

Сьогодні, 13 вересня, в.о. Міністра транспорту та зв`язку України Євген Червоненко зустрівся з представниками трудового колективу авіакомпанії „АероСвіт”. На зустрічі також були присутні Заступник Міністра Павло Рябікін та директор Державіаслужби Микола Марченко. Обговорювалися питання будівництва пасажирського терміналу в аеропорту Бориспіль, конфлікт навколо здійснення авіарейсів до Тель-Авіву, стан безпеки польотів.

Євген Червоненко негативно оцінив намагання власників компанії „АероСвіт” використати трудовий колектив як щит, захищаючи власні комерційні інтереси, маршрути та землі, отримані на неконкурентній основі за допомогою колишнього керівництва країни. Він підкреслив, що пріоритети Міністерства – це підготовка української авіаційної галузі до конкуренції з європейськими авіаперевізниками у рамках Угоди між Україною та Єврпейськими Співтовариствами „Про певні аспекти повітряного сполучення”, безпека польотів, а також збільшення пропускної спроможності українських аеропортів, зокрема Борисполя.

В.о. Міністра наголосив, що в умовах „відкритого неба” з Євросоюзом Україні потрібні сильні авіакомпанії, які з`являються лише коли є справжня конкуренція, та зазначив, що інші вітчизняні авіаперевізники підтримують цей процес. Разом з тим, „АероСвіт”, у якого постійно збільшується кількість призначень на маршрути (останім часом Державіаслужбою були надані права на здіснення регулярних рейсів до Бірмінгема та Ганноверу) є незрозумілі заперечення.

Євген Червоненко привітав „АероСвіт” з високими результатами діяльності (у 2005 році обсяги перевезень авіакомпанії зросли на 44%) та запропонував вийти на „нульовий цикл” по землі, що була незаконно приватизована у Борисполі цією компанією, щоб потім провести відкритий і прозорий конкурс щодо будівництва пасажирського терміналу з урахуванням Генерального плану реконструкції аеропорту Бориспіль до 2020 року.

В.о Міністра також підкреслив, що безпека кожного пасажира – це першочерговий пріоритет Міністерства, тому воно проводить у цій сфірі дуже жорстку політику по відношенню до всіх без виключення авіаперевізників.

Стосовно виконання авіаційних перевезень між Україною та Ізраїлем позиція Міністерства залишається без змін, а саме: спрямованість на демонополізацію ринку та надання рівних можливостей всім авіакомпаніям щодо здійснення цих перевезень з метою забезпечення пасажирам права вибору перевізника.

Крім того, під час зустрічі обговорювалася можливість поширення досвіду Борисполя щодо скасування тотального митного контролю пасажирів на вильоті на інші аеропорти. Євген Червоненко сказав: „Бориспільський досвід получив широкий резонанс та підтримку пасажирів, тому ми будемо запроваджувати його у всіх міжнародних аеропортах України”. Сьогодні ж Мінтрансзв`язку офіційно звернеться до Держпогранслужби та Держмитслужби за підтримкою цієї ініціативи.

Наостанок в.о Міністра пообіцяв, що права трудового колективу „АероСвіта” не можуть бути і не будуть порушені та зголосився завітати в гості до цієї авіакомпанії.

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗКУ УКРАЇНИ