УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Борис Тарасюк зустрівся з послом Великої Британії

156
Борис Тарасюк зустрівся з послом Великої Британії

Питання співпраці між Україною та ЄС у ході підготовки і проведення саміту ООН, який відбудеться 14-16 вересня ц.р. у Нью-Йорку, та ювілейної 60-ої сесії Генеральної асамблеї ООН. обговорено під час зустрічі в.о. міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка з послом головуючої в Європейському Союзі Великої Британії Робертом Брінклі та виконуючою обов'язки керівника представництва Єврокомісії в Україні Елен Крей.

Сторони торкнулись актуальних питань розвитку співробітництва між Україною та ЄС у контексті підготовки зустрічі Україна – Трійка ЄС на рівні міністрів закордонних справ, яка має відбутись у Нью-Йорку 23 вересня ц.р., та саміту “Україна - ЄС”, запланованого на 1 грудня ц.р.

Співрозмовники обмінялись думками щодо ключових питань, які є зараз на порядку денному ООН, та відзначили необхідність узгодження за результатами саміту такого заключного документу, який би адекватно відповідав вимогам, що стоять сьогодні перед міжнародним співтовариством та Організацєю Об’єднаних Націй.

Погоджено, що документ, який прийматиметься, повинен окреслити шляхи ефективнішого вирішення таких питань як боротьба з тероризмом, захист прав людини та миробудівництво. У ході бесіди була відзначена необхідність підвищення ефективності функціонування інституцій та органів Організації Об’ єднаних Націй. Особливо було наголошено на важливості створення Ради з прав людини для належного виконання ООН завдань у цій сфері.

В.о міністра закордонних справ України також обговорив з представниками Європейського Союзу головні питання, які стосуються співробітництва Україна-ЄС, зокрема, у контексті підготовки до наступного саміту “Україна -ЄС”.

Борис Тарасюк особливо підкреслив важливість активізації переговорно-консультативного процесу щодо укладення угоди про спрощення візового режиму з боку Європейського Союзу для громадян України.

Представників ЄС було поінформовано про внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Борис Тарасюк запевнив, що європейська інтеграція й надалі залишатиметься головним пріоритетом нашої держави. Він окреслив кроки, які здійснюватимуться Україною з метою підвищення ефективності виконання Плану дій Україна - ЄС та реалізації органами виконавчої влади курсу на євроінтеграцію.

http://www.kmu.gov.ua/