УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Порошенко не замовляв Коломойського й не знає, кого замовляв Коломойський

153
Порошенко не замовляв Коломойського й не знає, кого замовляв Коломойський

Петро Порошенко «не замовляв» кримінальну справу проти співвласника групи «Приват» Коломойського й взагалі ніколи з ним не зустрічався. Про це Секретар РНБОУ розповів журналістам на прес-конференції.

Видео дня

«Відверто кажучи, мені навіть невідомо про те, чи є справа проти Коломойського, чи замовляв він чиєсь вбивство, чи ні. Наскільки я знаю, було інтерв’ю пана Коломойського. Я можу запевнити, що ніколи в житті з ним не зустрічався. І в мене таких бажань не виникає. Якщо в нього є бажання обговорити деталі незаконного порушення кримінальної справи проти нього по замовному вбивству, я йому рекомендую звернутися до суду», -заявив Порошенко.

До речі, Ігор Коломойський в скандальному інтерв’ю в «Дзеркалі тижня», яке було майже повністю присвячене участі Петра Олексійовича в перерозподілі власності в Україні, також заявляв, що він з Порошенком не зустрічався. «Особисто з Петром Порошенком я жодних контактів не мав. Просто на нього посилався Костянтин Григоришин, описуючи ті дії, яких буде проти мене вжито", - сказав Коломойський й додав, що Григоришин йому стверджував, що вони з Порошенком - партнери по бізнесу. На уточнююче питання, в чому полягали погрози, він відповів: "Наприклад, якщо я не видам йому доручення на збори акціонерів в обленерго, то проти мене буде сфабриковано кримінальні справи, й у мене буде дуже багато неприємностей". А ще мовляв Порошенко йому передавав через знайомого, що «на нього тут стільки всього є, що краще нехай Коломойський продає все, що має в Україні, й їде в Індонезію».

Порошенко зауважив на це журналістам, що він ніколи не мав спільного бізнесу з Григоришиним. «Якщо Григоришин про це стверджує, то я на нього подам в суд. Однак Григоришин про це не говорить, а чутки розповсюджує Коломийський», -зауважив Порошенко. Він розповів, що дійсно мав розмову з Григоришиним весною, й той пропонував повернути в державну власність деякі обленерго. За словами Порошенка, він порадив Григоришину обговорити це питання з Фондом Держмайна.

Що стосується групи «Приват», то Порошенко зауважив, що свого часу «приватівці» приватизували Запорізький та Стаханівський феросплавні заводи по ціні нижчій, ніж Пінчук приватизував НФЗ. «Я вітаю ініціативу Коломийського доплатити 300 млн. за Нікопольський феросплавний завод, й хочу сказати, що так само було б непогано, якби вони доплатили за Стахановський та Запорізький завод феросплавів», -додав Порошенко.

Рішення РНБО для всіх, окрім Терьохіна

Секретар РНБО Петро Порошенко вважає, що міністр економіки Терьохін особисто вносить зміни у рішення вищого керівництва держави. Про це він розповів на прес-конференції у відповідь на прохання журналісті прокоментувати заяву Терьохіна про те, що Україна виходить з ЄЕП. «У нас було засідання РНБОУ за участю пана Терьохіна, де було одноголосно прийняте рішення про участь України в Єдиному Економічному просторі, було направлене відповідне доручення уряду. Зміна рішень вищого керівництва держави не належить до компетенції міністра економіки. Треба рішення РНБОУ виконувати без винятку всім», - зауважив Порошенко. Порошенко додав, що ставлення до подібних заяв з боку Президента красномовно продемонстровано підписаним ним указом, згідно з яким виголошувати офіційну позицію України у зовнішньополітичних питаннях має право лише Президент, Прем’єр-міністр та міністр зовнішніх справ, а Терьохіна в цьому переліку не має.

Тетяна Чорновіл