УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Уряд виконував та виконуватиме всі соціальні програми, -Томенко

159
Уряд виконував та виконуватиме всі соціальні програми, -Томенко

Про це сьогодні на прес-конференції заявив Віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних та соціальних питань Микола Томенко. Він зазначив, що „стратегічні завдання уряду не змінюються. Ми дотримуємось принципів соціальної справедливості як у нинішньому, так і в наступному бюджетному році. Всі соціальні зобов’язання в бюджетній сфері ми виконуємо і будемо виконувати, як це і передбачалось програмою діяльності уряду та Бюджетом”.

Видео дня

Віце-прем’єр-міністр заявив, що „підвищення заробітних плат з 1 вересня 2005 року в середньому сягатиме 15%. Протягом кількох тижнів необхідна сума буде перерахована до місцевих бюджетів. Тому жодних проблем з виплатами підвищених зарплат працівникам освіти, культури, спорту, охорони здоров’я уряд не має. До середини вересня механізм виплат буде повністю відпрацьовано”. За словами Миколи Томенка, „з 1 вересня 2005 року розмір мінімальної заробітної плати збільшено на 7,1% і становитиме 332 гривні”.

Микола Томенко наголосив, що „з 1 січня 2006 року розмір допомоги по догляду за дітьми до трьох років буде збільшено приблизно до 209 гривень. На сьогодні ця сума складає 90 гривень”. Також, за словами Віце-прем’єр-міністра, „згідно з постановою уряду, дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, що навчались в учбових закладах і перебували на повному державному утриманні, при їх працевлаштуванні видається грошова допомога у розмірі 846 гривень. Така ж сума виплачуватиметься і дітям-сиротам, які перебувають під опікою (піклуванням), після закінчення навчального закладу при працевлаштуванні. Раніше ця сума складала 85 гривень, тепер грошова допомога збільшена на 761 гривню”.

Також Микола Томенко повідомив, що Кабінет Міністрів збільшує пенсійне забезпечення працівників льотно-випробного складу цивільної авіації. За його словами, з 1 вересня 2005 року пенсія для цих людей буде збільшена в середньому в три рази”.

Віце-прем’єр-міністр відзначив, що з 1 вересня „в середньому вдвічі будуть збільшені пенсії для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особливо інвалідів трьох груп. Також від 30% до 50% буде збільшене пенсійне забезпечення інвалідів-військовослужбовців”.

Крім того, на думку Віце-прем’єр-міністра, „надзвичайно важливим є прозорість і публічність обговорення формування проекту бюджету на наступний рік”. Микола Томенко звернувся до журналістів з пропозицією, щоб центральні та регіональні засоби масової інформації вимагали від місцевих органів влади надати повну звітність по виконанню бюджетів та друкували ці матеріали на сторінках своїх видань.

„Кабінет Міністрів наголошує на важливості звітів про виконання бюджетів місцевими органами влади, оскільки проекти бюджетів на наступний рік повинні формуватись із врахуванням думки громади. Сподіваюсь, що найближчим часом вперше за історію України ми побачимо звіти про реальні витрати бюджету по кожній статті”, – сказав Віце-прем’єр-міністр. Також Микола Томенко заявив, що „однією з ідей Уряду є децентралізація фінансових виплат у всіх напрямках соціальної та гуманітарної сфери”.

ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ М.В.ТОМЕНКА