УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Перший в Україні пам'ятник на честь помаранчевої революції відкрили на Львівщині

177
Перший в Україні пам'ятник на честь помаранчевої революції відкрили на Львівщині

Мешканці села Купче Бузького району пишаються тим, що таки змогли залишити пам”ять про події листопада-грудня 2004 року наступним поколінням. Якби не наполеглевість пенсіонерки Марії Атлас та її подруги Емілії Тенюк, на місці пам”ятника помаранчевій революції побудували б кафе.

Видео дня

Проте пенсіонеркам таки вдалося переконати депутатів сільської ради дати дозвіл на будівництво пам'ятника. Спочатку односельці з недовірою спостерігали за роботою двох подруг, але згодом перейнялися їхніми турботами.

15 тисяч гривень - саме стільки вдалося зібрати купчанам на пам'ятник, і якби не допомога місцевих підприємців, то навряд чи мрію вдалося б утілити. Місцеві мешканці кажуть, що скульптура Марія – містична троянда, якнайкраще відповідає образові помаранчевої революції.

Марія Атлас, ініціатор будівництва пам'ятника:

- Ми горді, що в нашому селі є такий пам'ятник в честь перемоги помаранчевої революції. Для наших дітей і внуків буде пам”ятка напевне на все життя, будуть згадувати, що такі були часи, що люди боролися за волю України і зробили свій вибір.

Мешканці Купчого переконані, що з часом в Україні ще відкриватимуть пам'ятники, приурочені подіям помаранчевої революції, але їхній залишиться першим - і справді збудованим за народною ініціативою.