УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ющенко гарантує створення дієвої державної програми для захисту дітей-сиріт

249
Ющенко гарантує створення дієвої державної програми для захисту дітей-сиріт

Президент України Віктор Ющенко гарантує створення дієвої державної програми для захисту дітей-сиріт. Про це Глава держави повідомив журналістам у Ворохті Івано-Франківської області, де він сьогодні з родиною бере участь у закритті 10-го ювілейного табору для дітей-сиріт «Приятелі дітей».

Видео дня

Про це повідомили у прес-службі Глави держави.

На думку Президента, «питання сирітства – одна з найважливіших проблем в Україні». «Мова йде про десятки тисяч дітей, які не мають батьківської опіки», – сказав Віктор Ющенко. Він підкреслив, що знаходиться сьогодні у Ворохті тому, що відчуває свій глибокий обов’язок перед кожною осиротілою дитиною.

Віктор Ющенко нагадав, що два місяці тому було започатковано створення нової державної програми, яка має забезпечити всебічні гарантії дітям-сиротам. Президент наголосив, що держава повинна супроводжувати дитину від моменту її народження і до досягнення повноліття. «Ми повинні провести дитину за руку, починаючи від її народження, аж до 18 років», – сказав Президент. За його словами, держава звертатиметься до громадських організацій, що можуть створювати будинки сімейного типу, та до людей, які мають бажання прийняти у свої сім’ї сиріт. «Діти повинні відчувати батьківське тепло змалку», – наголосив Президент. Він також нагадав, що в Україні існує державне замовлення на освіту, і 5% вакансій обов’язково надаватимуться дітям-сиротам та дітям-інвалідам.

Віктор Ющенко підкреслив, що з досягненням дитиною повноліття, держава має взяти на себе деякі зобов’язання, що стосуються насамперед освіти, житла та працевлаштування. За словами Президента, держава планує звернутися до підприємств та бізнес-організацій з проханням сприяти працевлаштуванню випускників інтернатів та дитячих будинків.

Президент також повідомив, що з осені цього року розпочинається програма будівництва соціального житла, яка надасть можливість випускникам інтернатів поселятися у гуртожитках, а при створенні сім’ї – отримати окреме житло.

Також сьогодні організатори табору передали Президентові листи зі скаргами від дітей-сиріт із різних інтернатів. Глава держави пообіцяв, що за кілька тижнів з кожного інтернату, звідки надійшли ці листи, будуть запрошені директори для розгляду скарг. Міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко у своєму виступі додав, що найближчим часом його міністерство створить виїзну комісію, яка відвідає кожен інтернат, звідки надійшли від дітей листи-скарги. Комісію буде створено у складі Міністерства молоді та спорту, кримінальної міліції у справах неповнолітніх та відповідних структур Генеральної прокуратури. «Кожен чиновник, який не гідно поводився з дітьми, або принижував їх, буде відповідати за такі дії», – сказав Юрій Павленко і висловив сподівання, що за короткий час кожен чиновник стане «приятелем дітей».

--------------------------------------------------------------------------------

Віктор Ющенко тримає на особистому контролі програми, що стосуються дітей-сиріт і захисту прав дітей. 9 червня цього року Глава держави повідомив, що програма боротьби з безпритульністю буде пріоритетом при формуванні бюджету на 2006 рік. Про це він заявив під час проведення круглого столу «З любов'ю та турботою до дітей». У цей день Глава держави дав ряд доручень Уряду, Міністерству освіти і науки, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров’я, Міністерству у справах сім’ї та молоді, Міністерству праці та соціальної політики. Зокрема, Глава держави зобов’язав Кабінет Міністрів розробити принципово нову, гуманнішу систему підходу до питання позбавлення батьківських прав. Друге доручення Уряду – розробити нову схему фінансування дитячих закладів за принципом цільового надходження коштів на кожну дитину. Також Президент України наголосив на необхідності вдосконалення механізмів усиновлення, зобов’язавши Кабінет Міністрів забезпечити необхідні соціальні гарантії для батьків-вихователів у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Окрім цього, Віктор Ющенко запропонував Міністерству внутрішніх справ розробити механізм ефективного реагування на факти безвісного зникнення дітей.