newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

«Помічники» майора Мельниченка вийшли на зв’язок

«Помічники» майора Мельниченка вийшли на зв’язок

Днями «Обозреватель» отримав листи від Володимира Савченка та Олександра Євка, яких називають помічниками Миколи Мельниченка. Обидва висловлюють обурення публікацією «Команда Миколи Мельниченка», яку опублікувало інтернет-видання «Українська правда». У матеріалі йшлося про те, що майор Мельниченко записував розмови в робочому кабінеті Леоніда Кучми не сам, а з допомогою Володимира Савченка та Олександра Євка. В статті також були опубліковані факти їхнього особистого життя. У відповідь «герої» згаданого матеріалу зажадали від видання оприлюднення їхньої точки зору. Втім, не дочекавшись реакції УП, Савченко та Євко надіслали свої заяви «Обозу».

Видео дня

У своєму листі Володимир Савченко заявив про загрозу його життю, яка виникла внаслідок публікацій в УП. Він повідомив, що до його дружини, яка нині мешкає в Португалії, завітали Фельштинський та Гольдфарб. За словами Савченка, вони намагалися її підкупити з метою оприлюднення неправдивих свідчень, нібито чоловік допомагав Мельниченку записувати розмови Кучми.

«Виходячи з тексту цієї статті я, начебто, можу бути причетним до прослуховування кабінету президента Кучми і як наслідок бути небажаним свідком, а моє фізичне знищення є дуже зручним для тих, хто останнім часом наполегливо займається дискредитацією Миколи Мельниченка та його записів.

Хочу наголосити, що моє особисте багаторічне знайомство з Миколою Мельниченком, ще не є підставою для розповсюдження всякого роду небезпечних вигадок і припущень,» - йдеться в листі. Автор також зажадав від УП спростування неправдивої інформації щодо нього.

Олександр Євко, в свою чергу, заявив, що дані, викладені в згаданому матеріалі, „злиті” прокуратурою з матеріалів кримінальної справи Мельниченка. Однак, на відміну від Савченка, Євко визнав, що частина викладеного в статті відповідає дійсності. „Дійсно, правдивим в цій статті є те, що я лишаюсь другом та кумом Миколи Мельниченка і дійсно мав деяке відношення до отримання ним закордонного паспорту. Але вся моя допомога складалась тільки в подачі необхідних документів в обхід черг в ОВІРі, а не в сприянні незаконному оформленню паспорту. Який, до речі, він отримав абсолютно на законних підставах. Автор статі стверджує, що моє звільнення з СБУ, пов’язане з тісними стосунками з Мельниченком. Так, це відповідає дійсності, і вказаний факт я уже не перший рік намагаюсь довести в суді. Я дійсно звертався за допомогою до народного депутата Григорія Омельченка, який ознайомившись з матеріалами службового розслідування, прийшов до висновку, що моє звільнення є незаконним. Але офіційна позиція СБУ – звільнення ніяким чином не пов’язане з Мельниченком, про що свідчать наявні у мене документи. Звільнили мене насправді за особистим наказом тодішнього голови СБУ Деркача, якому потрібно було щось доповідати Президенту по справі Мельниченка. Цьому передувало декілька тижнів щоденних допитів у прокуратурі та СБУ, на яких шляхом погроз та шантажу мене намагались схилити до співпраці в справі розшуку Мельниченка. Я стверджував раніше і заявляю, що знаю Мельниченка як чесну та порядну людину з глибоким відчуттям справедливості. З огляду на його вчинок, можу сказати, що якби я на той час навіть знав, що він документує розмови в кабінеті президента, то обов’язково допомагав би йому, і не тільки з отриманням паспорту, а тому, що працюючи у відділі „К” (відділ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю), особисто міг спостерігати, якого рівня досягла злочинність у вищих ешелонах влади в Україні,” – відзначив Євко.

Він висловив занепокоєння тим фактом, що „Генеральна прокуратура, незважаючи на судове рішення, не допускає адвокатів Мельниченка до матеріалів його нібито припиненої кримінальної справи. В той же час представники правоохоронних органів надають невідомим особам (можливо пов’язаним з кримінальним світом) конфіденційну інформацію про приватне життя, взаємовідносини, адреси проживання та професійну діяльність людей, які так чи інакше були знайомі з Мельниченком, і проходили свідками по його справі. В результаті таких незаконних дій виникає реальна загроза їх життю та здоров’ю з боку злочинців, які намагаються дискредитувати Миколу Мельниченка та зібрані ним, ризикуючи життям, докази злочинної діяльності Кучми, Литвина, Деркача, Волкова, Суркіса та ін”, - наголошує Євко.

Як і інший „помічник” Мельниченка, він зажадав оприлюднення відкритого листа, вибачень, спростування неправдивої інформації та заявив про намір позиватися з автором статті у суді.

„Обоз” продовжуватиме уважно стежити за цим конфліктом і чекає на реакцію Генпрокуратури. Зокрема, нам цікаво було б почути пояснення, як в пресі могли з’явитися матеріали справи з усіма даними про важливих свідків, з подробицями їхнього особистого життя та іншими конфіденційними даними.