УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Затримано підприємця, який займався незаконним усиновленням дітей

180
Затримано підприємця, який займався незаконним усиновленням дітей

Захист прав і свобод громадян є безперечно одним з першочергових завдань прокурорського нагляду. Особливо це стосується найбільш незахищеної категорії – дітей. Недаремно порядок організації прокурорського нагляду за додержанням прав неповнолітніх регулюється окремим наказом Генерального прокурора України.

З огляду на це в 2005 році призначено і проведено перевірку додержання законів про охорону дитинства і у першу чергу з питань усиновлення дітей іноземцями. Результатом копіткої роботи прокурорів було порушення кримінальної справи.

Установлено, що мешканець столиці приватний підприємець Р. протягом 2003 – 2004 років, користуючись широким колом знайомств у Центрі усиновлення дітей при МОН України і у такий спосіб використовуючи його базу даних, систематично підшукував новонароджених дітей, які з різних причин втратили батьків та сприяв у їх усиновленні громадянам Італії. При цьому іноземцям підприємець представлявся референтом Асоціації з усиновлення „А.І.А.У.”, до якої, до речі, ніколи не належав. За усиновлення кожної дитини він одержував від 4 до 7 тис. євро.

Проводиться досудове слідство, яке встановлює усіх причетних до злочину посадовців, а самого громадянина Р. затримано.

http://www.gp.gov.ua/