УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Заява Миколи Мельниченка стосовно справи Гонгадзе та записів розмов Кучми

228
Заява Миколи Мельниченка стосовно справи Гонгадзе та записів розмов Кучми

Останнім часом мало місце викривлення моєї позиції стосовно справи Гонгадзе та записів розмов Кучми. Тому вважаю потрібним донести до широкої громадськості та органів української влади мою позицію з цих питань.

Видео дня

1. Справа Гонгадзе нерозривно поєднана зі справою замаху на життя Олександра Єльяшкевича. В обох випадках замовником злочинів виступив колишній президент Кучма і його відповідні накази зафіксовані на моїх записах. Тому мої подальші дії будуть адекватними реальним крокам нової української влади не лише по відношенню до потерпілих Лесі та Мирослави Гонгадзе й розслідування вбивства Георгія Гонгадзе, але й потерпілого Олександра Єльяшкевича та розслідування нападу на нього.

На підставі заяв Олександра Єльяшкевича про грубі процесуальні порушення під час попереднього розслідування, а також виходячи з резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи (пункт 8.iii. Резолюції №1262 від 27.09.2001 та пункт 5.ii. Резолюції №1346 від 29.09.2003), розслідування нападу на Єльяшкевича має бути поновленим.

2. У черговий раз звертаю увагу на той факт, що ще в серпні 2002 року я надав необхідні свідчення на ім’я Генерального прокурора С.Піскуна за кримінальними справами загибелі Георгія Гонгадзе та замаху на життя Олександра Єльяшкевича. 15 жовтня 2002 року на підставі моїх показів суддя Київського апеляційного суду Ю.Василенко порушив кримінальну справу проти Леоніда Кучми. Я готовий повторно надати свідчення за цими та іншими резонансними справами.

Потерпілі наполягають на тому, що мої повторні свідчення повинні надаватись мною лише після того, як Генеральна прокуратура України визнає мої записи злочинних наказів Кучми достовірними на підставі незалежної міжнародної експертизи. Я поділяю позицію потерпілих і не бачу жодних підстав для виконання вимоги Генеральної прокуратури про обов’язкову передачу їй всіх оригіналів записів та записуваючих пристроїв, а також про надання відповіді на 92 запитання (частина яких має значення лише для слухання справи в суді) обов’язково до проведення будь-якої експертизи записів. При проведенні незалежної міжнародної експертизи я готовий надати лише ті пояснення, які будуть необхідні експертам для їхнього висновку. Після встановлення автентичності записів, я надам свідчення Генеральній прокуратурі та українським судам.

Я заявляю про свою готовність брати участь у проведенні експертиз записів розмов Кучми експертами, котрих визначить доповідачка ПАРЄ г-жа Сабіна Лотхойзер-Шнаренбергер та погодять потерпілі Олександр Єльяшкевич, Леся та Мирослава Гонгадзе. З огляду на те, що в січні 2005 року ПАРЄ призначила спеціальну доповідачку по справі Гонгадзе, я розглядаю її як уповноважену посередницю в проведенні незалежної експертизи записів.

4. Попри моє відоме ставлення до Генерального прокурора України, ще на початку квітня 2005 року я погодився на зустріч з ним, проте дотепер С.Піскун до США не приїхав. Однак, я ще раз підтверджую свою готовність зустрітись з Генеральним прокурором на підставі узгодженої процедури.

5. Вимагаю від Генеральної прокуратури України виконати рішення Печерського районного суду м. Києва та допустити мого адвоката до ознайомлення з матеріалами, що стали підставою для порушення кримінальної справ проти мене.

6. Також наполягаю на тому, щоб були створені необхідні умови для приїзду та безпечного перебування в Україні Олександра Єльяшкевича та Сергія Шолоха (свідка у справі Гонгадзе) для проведення необхідних процесуальних дій.

Микола Мельниченко

29 червня 2005 року