УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Задля переоформлення документів на житло вимагачі катували людей місяцями

300
Задля переоформлення документів на житло вимагачі катували людей місяцями

Співробітники столичного Управління карного розшуку затримали злочинну групу, члени якої викрадали людей i, катуючи, примушували їх підписувати документи на відчуження власних квартир у Києві. А все почалося з того, що на початку червня 54-річний киянин звернувся до правоохоронців із заявою про скоєний злочин.

Видео дня

Як розповіла «УМ» співробітник Центру громадських зв'язків київської мiлiцiї Зофія Трегубенко, ще у квітні цього року до чоловіка завітали двоє перевдягнутих «псевдоміліціонерів». Привід візиту, здавалося б, був безневинний — незнайомці попросили пред'явити документи на його житло. Лише наступного дня господар квартири виявив пропажу цих документів та власного паспорта. Не гаючи часу, чоловік зателефонував до міліції та повідомив про інцидент, але заяву писати не став, бо погано почувався.

Це й стало помилкою, бо цього ж дня, ввечері, до нього знову завітали ті самі «працівники міліції», які сказали, що документи нібито в Солом'янському райуправлінні, треба лише проїхати туди разом з ними i забрати. Зрозуміло, що чолов'яга потрапив не до міліції, а спочатку до однокімнатної квартири на масиві Оболонь, де його утримували цілу ніч, а невдовзі вивезли до Київської області. Там бідолаху тримали майже два місяці. Весь цей час на нього тиснули психологічно, погрожували фізичною розправою i, врешті-решт, примусили свою жертву надати доручення на право розпоряджатись його квартирою одному з викрадачів. Ще через місяць полону киянина змусили підписати дарчу на свою квартиру, після чого житло виставили на продаж.

Незрозумілою є логічність подальших дій злочинців, але, відпускаючи бранця, вони наказали йому звернутися в міліцію після продажу із заявою, в якій слід було заперечити факт підписання довіреності на житло. Але в міліції постраждалий повідомив зовсім інше. Від нього ж правоохоронцям стало відомо, що в будинку, де жертву утримували силою, було ще кілька полонених власників квартир, яких він знав лише за іменами. Найбільш упертих i непоступливих злочинці катували i таки домагалися свого.

Але невдовзі вони самі стали ув'язненими за цілком законними гратами. Затримані міліцією двоє злочинців виявилися жителями Києва — 29 та 33 років. Обидва раніше судимі: старший — за шахрайство, молодший — за незаконне заволодіння житлом громадян. В автомобілі, яким вивозили викрадених людей за місто, правоохоронці виявили i ті самі документи на право розпоряджатися квартирою 54-річного потерпілого, вже оформлені на одного зі зловмисників. А ось у сільському будинку, де тримали жертв, оперативники знайшли 60-річного киянина, який з квітня вважався безвісти зниклим. Лише в червні, визволивши чоловіка з полону, працівники міліції доставили його до однієї з лікарень столиці — за непоступливість викрадачі металевою трубою переламали йому обидві ноги!

Порушено кримінальну справу за статтею 190 Кримінального кодексу «Шахрайство». На сьогодні працівники карного розшуку встановили чотири епізоди подібного заволодіння квартирами: три — в Солом'янському районі столиці та один — в Оболонському.

Іван БОЙКО, "Україна Молода"