УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Президент доручив Кабміну відродити Хортицю

156
Президент доручив Кабміну відродити Хортицю

Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо розвитку Національного заповідника «Хортиця».

Згідно з документом, до 1 червня 2005 року Кабінету Міністрів України доручено утворити координаційний комітет з проведення Загальнонаціональної акції «Відродимо Хортицю!», до якого увійдуть представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, народні депутати України, учені, представники громадськості. До 1 вересня 2005 року має бути затверджено генеральний план території Національного заповідника «Хортиця», а до 1 жовтня – Державна програма розвитку острова на 2006 – 2010 роки.

Указом Президента передбачаються детальні археологічні, екологічні та інші наукові дослідження території заповідника, розвиток музею «Хортиці», а також збереження природних комплексів державного геологічного заказника «Дніпровські пороги».

На уряд та Запорізьку облдержадміністрацію покладається вирішення до 1 вересня 2005 року питань з упорядкування землекористування на території заповідника та припинення незаконного користування земельними ділянками «Хортиці», а також встановлення на острові символічних об'єктів, які б відображали історію та етапи розвитку запорозького козацтва.

Крім цього, до 1 жовтня 2005 року Кабінет Міністрів має підготувати та подати у встановленому порядку проект закону про внесення змін до законів для вдосконалення правових засад діяльності історико-культурних заповідників та музеїв-заповідників, посилення режиму їх охорони, підвищення відповідальності за його порушення, а також забезпечення виконання міжнародних зобов'язань України стосовно збереження культурної спадщини.

Державному комітету телебачення і радіомовлення доручено забезпечувати широке висвітлення діяльності Національного заповідника «Хортиця» та проведення загальнонаціональної акції «Відродимо Хортицю!»