УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Сьогодні розпочала роботу Національна координаційна рада з питань ВІЛ/СНІД

171
Сьогодні розпочала роботу Національна координаційна рада з питань ВІЛ/СНІД

Сьогодні, 17 травня, розпочала роботу новосформована Національна координаційна рада з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, головою якої призначено віце-прем’єр-міністра України Миколу Томенка.

Національна координаційна рада з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІД є робочим органом при Кабінеті Міністрів України, утвореним з метою координації діяльності міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, відповідних міжнародних та громадських організацій для ефективної реалізації єдиної політики, консолідованого використання коштів та вдосконалення системи моніторингу у сфері запобігання поширенню СНІДу.

Розпочинаючи перше засідання, Микола Томенко наголосив на тому, що координаційна рада, яка діятиме в новому законодавчому форматі, розпочне активну і конструктивну роботу щодо захисту молодих людей від світового лиха, яким є на сьогодні СНІД. На думку віце-прем’єра, Національна координаційна рада, щоб відрізнятися від попередньої урядової структури, повинна не продовжувати дискусії про свою стратегію, а демонструвати побільше реальних заходів і кроків по боротьбі з ВІЛ/СНІДом. „Раніше ми вже пройшли непростий період дискусій до консолідованої роботи, тому тепер маємо вийти вже на рівень побудови і функціонування такої інституції, яка дасть позитивні результати у боротьбі проти СНІДу в Україні”, - зазначив Томенко.

Обговорюючи національний звіт з виконання рішень Декларації Генеральної Асамблеї ООН „Про відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІДом”, присутні на засіданні звернули увагу на численні недоліки попередньої вітчизняної програми боротьби з цією хворобою, зокрема, на неточності в показниках поширення цього захворювання, на недостатньо ефективні освітні заходи щодо боротьби зі СНІДом, на відсутність державної системи моніторингу поширення цієї хвороби. Враховуючи ці застереження, Микола Томенко запропонував прийняти рішення доопрацювати цей звіт і скорегувати співвідношення завдань, які покладаються на органи центральної влади та на громадські і міжнародні структури.

„Коли ми говоримо про досягнення певних успіхів у боротьбі зі СНІДом, ми повинні принципову увагу приділяти проблемі профілактики цієї хвороби, а головним завданням повинно стати призупинення темпів поширення СНІДу в Україні”, - зазначив Томенко.

Також на першому засіданні Національної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, були затверджені положення про створення низки допоміжних інституцій, які сприятимуть реалізації стратегії координаційної ради.

Зокрема, було затверджено положення про створення комітетів, які дозволять долучити до роботи Національної ради кваліфікованих експертів, лікарів та громадських діячів. Таких комітетів затвердили 5 і призначили їхніми головами членів Національної координаційної ради. Так, Комітет з питань стратегічного планування, бюджету, моніторингу та оцінки очолив народний депутат Сергій Шевчук, Комітет здорового способу життя – Віталій Кличко, Комітет лікування, догляду та підтримки – Алла Щербинська, Комітет з питань роботи з уразливими групами – Наталія Підлісна, а Комітет захисту прав людей, що живуть зі СНІДом – Володимир Жовтяк.

Також було затверджене положення про Секретаріат Національної координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу. До його складу увійдуть 8 осіб, які оберуться на конкурсній основі за участю представників громадських організацій.

Крім цього, учасники першого засідання НКР затвердили примірне положення про Обласну координаційну раду, яка на регіональному рівні має забезпечувати роботу Національної ради у рамках подолання ВІЛ/СНІДу.

ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ М.В.ТОМЕНКА