УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Нардеп: "Полтавська конференція знову, бл%"

147
Нардеп: 'Полтавська конференція знову, бл%'

На 15 травня 2005 року у Полтаві була запланована установча конференція Полтавської обласної організації партії «Народний союз Наша Україна». Вона мала відбуватися у театрі ім. М.В.Гоголя. Головою координаційної ради по проведенню установчої конференції було призначено бізнесмена з села Велика Круча Івана Близнюка.

На установчій конференції 259 делегатів мали створити Полтавську обласну організацію, обрати голову цієї організації, а також раду обласної організації.

На посаду голови реально претендували 2 кандидати: Близнюк Іван та Надоша Олег. В останній момент, ставши членом НСНУ 11 травня, до них приєднався і народний депутат, голова обласної організації НРУ Микола Кульчинський, до речі, він не вийшов зі своєї партії.

Організація цієї конференції неприємно здивувала її делегатів та гостей. Іван Близнюк особисто на вході зустрічав гостей з метою не допустити до театру прихильників його суперника, що призвело до чисельних сутичок і непорозумінь в фойє театру. Дивувало те, що запрошення деяких делегатів роздивлялися по декілька хвилин, звіряючи на них особистий підпис голови координаційної ради. Проте деяких осіб пропускали, не запитуючи ні запрошення делегата, ні запрошення гостя, ні посвідчення журналіста. При реєстрації запрошення відбирали, видаючи мандати учасника конференції. Один із присутніх у фойє розповідав своїм знайомим, що він, зайшовши без запрошення, має мандат учасника конференції, правда не на своє прізвище, ну то нічого, аби тільки голосувати, як його попередньо «проінструктували» - за пана Близнюка (зафіксовано на камеру). А скільки було таких собі «делегатів» з чужими мандатами – невідомо. Документів ніхто не перевіряв, а так би мовити, реєстрація взагалі проводилася невідомо за якими списками .

Дякуючи такій роботі організаторів, конференція розпочалася із запізненням на годину і зразу ж перетворилася на фарс. В залі не втихав галас та крики. Гості і делегати, що необізнані з «політтехнологіями» Близнюка, були просто шоковані командою організованих скандувальників приблизно з 20 чоловік, що невідомо яким чином опинилися в залі з мандатами для голосування. Організатори з самого початку не дотримувалися порядку ведення конференції, а швиденько без обговорення призначили лічильну комісію, не затвердивши протокола мандатної комісії розпочали «коронацію» Близнюка. Зрозумівши, що відбувається, із зали вийшли не тільки голова обласної державної адміністрації С. Бульба, а й один із імовірних кандидатів О. Надоша. В знак протесту одночасно встали і покинули залу більшість делегатів. До них приєдналися і делегації гостей з Полтави, Кременчука та ін.

У цей же день, перереєструвавши делегатів, які вийшла з зали, прийшли до висновку, що в театрі ім. М.Гоголя, відповідно до офіційних списків членів партії, залишився лише 101 делегат, а на площі перед театром стояло 158. Тому маючи легітимну більшість було вирішено проводити конференцію. На конференції головував член партії, учасник установчого з’їзду, депутат Полтавської міськради Андрій Баранов. На конференції зареєструвалися 158 делегатів. Конференція пройшла у спокійній робочій атмосфері відповідно до затвердженого порядку денного. Таємним голосуванням головою Полтавської обласної організації було обрано Олега Надошу. За нього було віддано 155 голосів, 1 бюлетень було зіпсовано, 2 голоси отримав М. Кульчинський.

Після проведення цих конференцій у м.Полтаві залишаються питання, на які навряд чи знайдуться відповіді. Звідки взялися 226 голосів за Близнюка в залі, де відповідно до офіційних списків мало залишитися тільки 101? Чому на деяких запрошеннях, що роздавалися прихильникам Олега Надоші, дату 14 травня «забули» переправити на 15 травня? Чому реєстрація велася по незатверджених списках? Чому велика кількість гостей сиділа у залі серед делегатів та голосувала мандатами? Чому під час голосувань мандатами голоси не рахували, а називали заздалегідь заготовлені цифри? Чому народні депутати В. Бондаренко, Б. Безпалий і В. Яворівський не втрутились, щоб зупинити процес фальшування виборів голови? Чому після нашої помаранчевої перемоги на гору знову вилізло хамство, нечесна гра, «горлопани» та інтригани? Цих «чому» так багато, що навіть не перелічити. Тому й винесене в заголовок висловлення одного із нардепів є точним відображенням всього того , що відбулося в Полтаві 15 травня.