УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Україні дефіцит бензину, бо Ющенко цілувався з Сакаашвілі

177
В Україні дефіцит бензину, бо Ющенко цілувався з Сакаашвілі

Депутати 310-ю голосами прийняли законопроект про стабілізацію ситуації на ринку нафтопродуктів, що передбачав в тому числі зменшення мита на імпорт нафти.

Прийняттю законопроекту передував виступ міністр економіки Сергія Терьохіна, який розповів депутатам Верховної Ради, куди зник з заправок 95 бензин. «Дефіцит бензину - це артельна змова двох постачальників сирої нафти на наші нафтопереробні заводи», - в котре розповів Терьохін. За його словами, нині на 39% скоротилася поставка сирої нафти в Україну з Росії, крім того ситуацію погіршу ремонт Лисичанського та Херсонського НПЗ.

На питання чому Росія припинила поставку нафти Терьохін відповів: «Я не можу сказати чому, є економічні проблеми, є політичні».

Терьохін розповів, що уряд має плани будувати новий НПЗ, який був би «пов'язаний з трубою Одеса-Броди», а також зараз «вирішується доля одного НПЗ, який був приватизований незаконно».

«На все це треба час», - зауважив Терьохін й звернувся до депутатів з проханням прийняти тимчасовий законопроект про скорочення мита на імпорт нафти, щоб наповнити ринок бензином.

Депутати емоційно обговорювали законопроект.

Нашеукраїнці скаржилися, що Україна у відповідь Росії на припинення поставки нафти нажаль не може підняти ціни на транзит нафти, бо ціни були укладені на кілька років вперед.

Опозиція звинувачувала нову владу в тому, що українські НПЗ були приватизовані, коли прем’єром був Ющенка, а Тимошенко віце-прем’єром.

Юрій Кармазин до теми приватизації НПЗ емоційно додав: «Де Піскун? Чому до сих пір не заведено жодної кримінальної справи по незаконній приватизації НПЗ? Чому ми зараз говоримо про будівництво нового заводу, а старі повіддавали за 3 мл?» Однак найбільшим оригіналом виявився комуніст Кравченко, який закликав уряд подати у відставку, помиритися з Росією й тоді, мовляв, бензин буде.

«За останні сто днів ми виганяли Чорноморський флот з Криму, цілувалися з цим з Грузії, й всі ці розмови про УПА…Будь-яка країна, що себе поважає повинна була відреагувати. Ось Росія й відреагувала – припинила поставку бензину», - заявив Кравченко.

Тетяна Чорновіл