УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

АМКУ рекомендує "Укрзалізниці" врегулювати ціни

252
АМКУ рекомендує 'Укрзалізниці' врегулювати ціни

Антимонопольний комітет України проаналізував документи проведених перевірок діяльності залізниць. За виявленими фактами порушення законодавства про захист економічної конкуренції “Укрзалізниці” рекомендовано розробити методику ціноутворення на додаткові послуги.

На вокзалах і в сервісних центрах пасажирам надаються додаткові платні послуги з реалізації квитків, зокрема - прийом заявок, бронювання, повернення вартості квитків тощо. За існуючими нормами, перелік та вартість цих послуг начальники залізниць встановлюють самостійно. Рівень рентабельності таких послуг на різних залізницях значно коливається і в окремих випадках сягає більше 400%.

В той же час “Укрзалізниця” встановила лише мінімальний рівень рентабельності додаткових послуг - не менше 30%, при цьому верхня межа - не визначена. Інший фактор, який негативно впливає на ситуацію з ціноутворенням, - відсутність конкуренції на цьому ринку.

На думку Антимонопольного комітету, такий підхід у встановленні розцінок став можливим через відсутність у монополіста відповідних методичних документів. Щоб припинити порушення, Комітет рекомендував “Укрзалізниці” у місячний термін вжити заходів щодо розробки методики, яка забезпечить єдиний порядок розрахунку вартості додаткових послуг.

Коментуючи ситуацію, що склалася, голова Антимонопольного комітету Олексій Костусєв зазначив: “У минулому році середній рівень рентабельності перевезень “Укрзалізниці” становив 9,2%, тоді як для додаткових послуг, без яких пасажир не може обійтись, - у декілька разів більше. Оскільки на даний час “Укрзалізниця” не має методики ціноутворення на такі послуги – це створює підстави для можливих зловживань. Хочу наголосити, що Антимонопольний комітет, в рамках своїх повноважень, принципово відстоює і буде завжди наполягати на реальності тарифів, так як це зачіпає інтереси мільйонів наших громадян.”

http://www.kmu.gov.ua/