УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Другий місяць триває робота призовних комісій

204
Другий місяць триває робота призовних комісій

Її було розпочато 1 квітня і планується завершити 31 травня, разом з відправкою до війська останнього призовника.

Станом на 17 травня 75% юнаків вже призвано, а майже 80% військовослужбовців - звільнено з лав Збройних Сил України у запас.

Загалом, у відповідності до Указу Президента України, цьогорічної весни планується призвати 31.235 чоловік. З них до лав Збройних Сил – 23.000 юнаків, у Внутрішні війська МВС України – 4.500, до Державної прикордонної служби України – 2.500, до Державної спеціальної служби транспорту - 850 та до Служби безпеки України – 385 чоловік.

Призовна кампанія “Весна-2005” відрізняється від попередніх тим, що проходить із збільшенням обсягів призову. Зокрема, до лав Збройних Сил України буде направлено на 3.559 чоловік більше ніж минулорічного осіннього призову.

Таке збільшення обумовлено реалізацією першочергових заходів, спрямованих на недопущення зниження рівня укомплектованості військ особовим складом та підтримання їх боєздатності в умовах переходу вітчизняного війська до 12 місячного терміну строкової військової служби (18 місяців у частинах і з’єднаннях Військово-Морських Сил та 9 місяців для осіб, які мають вищу освіту) та зменшенням терміну переходу до комплектування військових частин і підрозділів військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом.

Тобто збільшення обсягів призову пов’язано з тим, що у зв’язку із зменшенням термінів проходження громадянами строкової військової служби, восени цього року звільненню з лав Збройних Сил України підлягатиме одразу два призови і, як наслідок, для підтримання належної укомплектованості військ необхідно буде призвати на військову службу значно більше молодого поповнення ніж у попередні роки.

Забезпечують весняну призовну кампанію 24 обласні, Київська міська, Кримська Республіканська, а також 492 районних призовних комісій.

Із загальної кількості призовників, які поповнять лави Збройних Сил цієї весни, біля 30% новобранців буде направлено до навчальних центрів для підготовки молодших спеціалістів, а решта - безпосередньо у військові частини. При цьому пріоритет віддається укомплектуванню з’єднань і військових частин, що входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування.

Складання Військової присяги молодим поповненням у навчальних військових частинах та частинах, які входять до складу Об’єднаних сил швидкого реагування, заплановано провести 28 травня, в інших військових частинах - 25 червня.

http://www.kmu.gov.ua/