УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

В Міносвіти обговорили методологію укладання Державного переліку професій

204
В Міносвіти обговорили методологію укладання Державного переліку професій

В Міністерстві освіти і науки України пройшла нарада з питань методології укладання Державного переліку професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах та на виробництві.

Запропонована науково-методичним центром професійно-технічної освіти модель розробки державного переліку професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах передбачає створення спочатку тимчасового державного переліку напрямів і угрупувань професій з підготовки кваліфікованих робітників в Україні, який би ініціював скорочення 5 тисяч професій, що потребують професійно-технічної освіти та підготовку на виробництві до 400-500 професій, здобуття яких підвищить конкурентоздатність випускників ПТНЗ на ринку праці.

Держаний перелік професій включає як широкопрофільні, так і вузькі професії. Він має бути відкритим до змін та доповнень, зручним у користуванні, задовольняти потреби розробки державних стандартів професійно-технічної освіти та вимоги роботодавців всіх форм власності.

В нараді взяли участь представники зацікавлених міністерств, організацій, установ, підприємств різних галузей промисловості, агропромислового комплексу та працівники регіональних органів управління і науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти спільно з представниками громадських організацій, асоціацією професійно-технічної освіти, які, обговоривши запропоновану модель, внесли пропозицію створити робочу групу для подальшого опрацювання державного переліку та визначення перспектив розвитку ринку праці.

http://www.kmu.gov.ua/