УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Ключковський: потрібно всерйоз займатися змінами до Конституції, прийнятими в грудні

183
Ключковський: потрібно всерйоз займатися змінами до Конституції, прийнятими в грудні

Розмови про проведення референдуму з питань політреформи є кроком назад від Конституції. Про це сказав народний депутат Юрій Ключковський.

"Досить згадати референдум 2000 року, який був організований тодішньою владою, і який нібито був загальнонародною ініціативою. І ми пам'ятаємо навіть тоді принципову позицію Конституційного суду з цього питання, який тоді заявив, що повноваження внесення змін до Конституції в цих питаннях належить виключно Верховній Раді, а не референдуму", - наголосив Ключковський.

"Відповідь має бути в іншому", - сказав він.

"Законопроект 4180 приймався з порушенням Конституції. Це легко прослідкувати. Після відхилення законопроекту 4105 протягом року Верховна Рада України не мала права розглядати 4180, оскільки про нього Конституційний суд сказав, що він ідентичний законопроекту 4105. На жаль КС з цього приводу промовчав", - розповів Ключковський.

"І промовчав тому, що до нього ніхто з цього приводу не звернувся", - наголосив він.

"Законопроект 4180, який проходив експертизу в КС дуже далекий від остаточного тексту 2222, який було прийнято та підписано. Тому є питання, чи була дотримана процедура і знов з цього приводу ніхто не звертався до Конституційного суду. Адже кожна зміна, яка вноситься до законопроекту внесення змін до Конституції повинна проходити тестування в КС ", - зазначив Ключковський.

"Під тиском гострої політичної реформи та старої президентської команди Верховна Рада вчинила неконституційно, прийнявши 4180", - сказав Ключковський.

"З цього приводу не потрібно звертатися до народу, потрібно звернутися лише до Конституційного суду", - наголосив він.

"В крайньому випадку наступне скликання Верховної Ради спокійно може "впоратися" з цим законопроектом та його скасувати", - сказав народний депутат.

"Україні сьогодні такі зміни до Конституції не потрібні. Там є положення, що суперечать зобов'язанням України щодо вступу до Ради Європи, там є положення які є недемократичними, які загрожують паралічем влади", - наголосив Ключковський.

"У разі недовіри уряду розпускається Верховна Рада, а уряд залишається. А якщо новий уряд не буде сформований, то уряд, якому була висловлена недовіра буде існувати і півроку і рік", - сказав народний депутат.

Тому, на думку Ключковського, змінами до Конституції, що були прийняті в грудні, треба розбиратися всерйоз, але не шляхом референдуму.