УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Не купуй російських товарів!"

'Не купуй російських товарів!'

Поки політики домовляються про ціну газу на наступний рік, деякі магазини перестали замовляти російський шоколад

Близько 200 молодих українців піке-тували російське посольство. Роз-махуючи плакатами, вони переконували кремлівських дипломатів у тому, що "Дружбу газом не испортишь". Ті ж лише іронічно дивилися з вікон посольства. Вийти до пікету-вальників не наважився ніхто. Студенти помітингували кілька годин і розійшлися.

У Севастополі активісти "Студентського братства" провели свою акцію. Вони пікетували штаб російського Чорноморсько- г0 флоту та вимагали показати договори про оренду майна на території України. Студенти спробували відвідати маяк "Херсонеський". Однак їх туди не тільки не пустили, а ще й брутально вилаяли.

- Нам казали: "Україна не держава. Наш президент - Путін і Яну-кович, а третього туру виборів ми не визнаємо". Решта слів — відбірні російські матюки, — розповідає ОлегЯценко, 25 років, голова "Студентського братства".

За його словами, кримчани не надто переймаються проблемою Чорноморського флоту та газовим конфліктом:

— Тут треба пожити, — каже Яценко. — Російське телебачення настільки зазомбувало людей, що вони себе й українцями не вважають. Кожного дня тільки й чути, що такі ціни ми заслужили, а все, що в Криму, те — російське по праву. За нашими активістами постійно шпигують російські спецслужби - приходять на всі наші акції.

Газова проблема зачепила й молодь західних областей. Так, волиня-ни на центральній площі Луцька гуртом писали листа президентові Росії Володимиру Путіну. Хтось просив "старшого брата" схаменутися, інші ж виводили: "Путін, подавися своїм

газом". Усі листи запакували в посилки та відправили до російського посольства. Тепер чекають відповіді. Поки її нема, студенти через Ін-тернет закликають українців дивитися російський фільм "Нічна варта" тільки на піратських дисках і таким чином підтримувати вітчизняного виробника. А в Кіровограді невідомі порозклеювали листівки із закликом: "Пам'ятай про газ — не купуй Російських товарів!" Після цього кілька невеликих продуктових магазинів перестали замовляти російський шоколад та пиво "Балтика".

Наталка МАКОГОН, «Газета по-українськи»

www.gpu-ua.info