УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Турчинов вважає, що Янукович має відповідати за газову кризу в Україні

156
Турчинов вважає, що Янукович має відповідати за газову кризу в Україні

Керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов вважає, що колишні керівники держави повинні нести кримінальну відповідальність за ситуацію, яка сьогодні склалась в Україні. “Саме Янукович разом з Кучмою є одними з винуватців газової кризи”, - заявив колишній голова СБУ.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

“Я впевнений, що Янукович разом з Кучмою та іншими фігурантами цієї кримінальної справи повинні відповісти за цей злочин, який вони вчинили проти нашої держави”, - відзначив Олександр Турчинов. Він додав, що “Це не є політична справа, це не є навіть економічна справа, це є справа кримінальна. На жаль, сьогодні цю кримінальну справу закрито і немає політичного рішення її розслідувати”.

Турчинов повідомив журналістам, що Президент України Віктор Ющенко особисто заборонив йому втручатися у цю ситуацію та розслідувати кримінальну справу, пов'язану з газовими махінаціями. Він сказав, що на підставі його листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко був звільнений один із фігурантів схеми “RosUkrEnergo”, заступник керівника НАК “Нафтогаз України” Воронін. За його словами, це “дивним чином співпало з відставкою Уряду Юлії Тимошенко”. Турчинов також додав, що “на початку грудня всі кримінальні справи були закриті за відсутністю складу злочину, хоча злочин був доведений ще влітку”.

“Я сьогодні хотів би подивитися в очі Віктору Ющенку і нагадати, що коли я показав йому всі розрахунки про можливий дисбаланс газу на початку наступного року, мені особисто було заборонено займатися цією справою”, - сказав Турчинов. Він також додав, що хотів би подивитися і в очі Юрію Єханурову, “який робить вигляд, що не знає, що відбувається в державі”.