УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

На Львівщині закривають одну з найстаріших шахт

882
На Львівщині закривають одну з найстаріших шахт

У вівторок майже півстолітній ювілей відсвяткувала шахта “Бендюзька”. Однак на врочистостях говорили не лише про здобутки. З наступного року роботу шахта припиняє. Фахівці кажуть, що вугілля тут не залишилося. За час роботи шахта видала на гора понад 29 мільйонів тонн вугілля. Шахтарі кажуть, що "Бендюзька" є унікальним явищем у галузі, тут шахтарі встановлювали світові рекорди з видобутку вугілля та з прохідницьких робіт. Слід віддати належне, що закриття шахти, на переконання її керівництва, не залишить робітників без роботи. Усіх гірників переведуть на інші вуглевидобувні підприємства, а наземних робітників влаштують на відкрите - саме для цього швейне підприємство. Керівники області запевняють, що продовжувати роботи на шахті немає потреби, усе вугілля вже вибрали.

Петро Олійник, голова Львівської ОДА:

- Я хочу вас запевнити - це найкраще відпрацьована шахта в світі за всю історію світової вугільної промисловості... я бачив в Донецьку і в Луганській області шахти покинуті, де є сотні мільйонів тонн антрацитів, газової групи, коксівного вугілля. На цій шахті до останньої тонни все вугілля витягнуто.

Самі шахтарі в запевнення керівництва у працевлаштуванні вірять. Їх не лякає сумна доля колег з інших Червоноградських шахт, після закриття яких усіх працівників просто викинули на вулицю. Гірники переконані, що роботи на шахтах достатньо і вони зможуть забезпечити сім'ї. Але не підтримують ідею закриття свого вуглевидобувного підприємства.

Богдан Приступа, гірник очисного вибою:

- Погана думка про ліквідацію, я на цій шахті пропрацював 19 років, жалко канешно, но підем дальше працювати.

Дем'ян Микитюк, гірничий робітник:

- Ми тут більшість зі села і нас транспорт возить, ну шахтний транспорт возить нас і кажуть, що буде на десяту возити, то нам нікуда не виходить інакше йти.

Натомість у залишених приміщеннях влада планує створити технопарк для малого та середнього бізнесу. Тут вірять, що зможуть розвинути виробництво, яке забезпечить роботою не лише працівників шахти. Залишається тільки одна проблема про яку не бажають говорити. Місцеві мешканці села Бендюги кажуть, що робота шахти завдала чималих збитків, на які місцеве керівництво не звертає уваги. У селі в багатьох будинках потріскані стіни, і це, на думку селян, сталося після просідання ґрунту над шахтними виробітками.

Мешканка села:

- Ну, що, в мене, потріскали стіни, було край, ми обложили цеглою, і зараз знову тріскають стіни, осадку дає. Двері не закриваються, всьо поперекошувалося, підлоги криві... обіцяли, обіцяють і будуть обіцяти поки не закрилася, а закрилася скажуть па-па.

Мешканець села:

- Шахта попрацювала під Бендюгою і всі будинки полопали, вода в колодязях пропала.

Влада каже, що і цю проблему зуміє вирішити, але місцеві мешканці переконані, що не допомогли як працювала шахта, то нині, після закриття, ніхто на проблеми села уваги не звертатиме.