УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Лазаренко не буде депутатом, бо він – не моряк і не полярник

Лазаренко не буде депутатом, бо він – не моряк і не полярник

Екс-глава українського уряду Павло Лазаренко знайшовся у виборчому списку власного блоку, однак це не допомогло йому стати кандидатом. Плутанина із присутністю Лазаренка в списках виникла через жваву дискусію, яка точилася на засіданні ЦВК. Представник інтересів Партії регіонів Лукаш сперечалася, чи може блок Лазаренка носити його ім’я, якщо самого Пала Івановича немає в списках. Однак після перевірки списків лідера «Громади» все-таки знайшли.

Втім, представники Центрвиборчкому тут же ухвалили, якою Павлу Лазаренку було відмовлено у висуванні його кандидатури на посаду народного депутата. В якості причини була зазначена його відсутність на території України протягом останніх п’яти років.

Згідно законодавства, однією з умов висування кандидатури у народні депутати є перебування у країні не менше п’яти років (або на кораблі під українським прапором, або в українському війську за межами України, або на полярній станції). Нажаль, Павло Іванович протягом цих років не перебував ні в країні, ні на кораблі, ні у війську, ні, тим більше, на полярній станції.

Лідера Блоку Лазаренка було виключено з списку кандидатів у народні депутати з таких причин: не було вказано, що при проходженні до Верховної Ради він готовий передати свої корпоративні права, якщо такі в нього є. Також в заяві була невірно вказана дата виборів.

Не зважаючи на те, що представники блоку Лазаренка запевняли ЦВК у тому, що Павло Іванович Лазаренко прописаний в Україні - місто Київ, вул.Десятинна,10, кв.7, за яку він сплачує комунальні платежі, а також отримує кореспонденцію, представники ЦВК відхилили ці докази, оскільки законодавством не передбачено, що для перебування в Україні достатньо отримувати передплачені газети.

Представник блоку Лазаренка Іван Прозоровський під час виголошення своїх аргументів щодо перебування Павла Лазаренка в Україні не приховував свого незадоволення рішенням ЦВК. Але він був не єдиним, хто захищав лідера блоку. На захист Лазаренка вступився також і представник народного блоку «Єдність» Іван Макар, який запитав, чи розглядалася ймовірність того, що Лазаренка спеціально утримували в США з 2000 року саме з тією метою, щоб виключити його із списку претендентів під час парламентських виборів. На це зауваження члени комісії ЦВК відповіли дружніми посмішками.

Крім самого Павла Івановича з списку блоку Лазаренка було виключено ще 58 осіб по причині неналежного оформлення документів. А наразі блок Лазаренка йде на вибори у складі 77 чоловік, очолюваний Іваном Лазаренко – братом Павла Лазаренка.