УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Беспалий попросив міністра оборони Росії не нервувати

180
Беспалий попросив міністра оборони Росії не нервувати

"Сьогодні міністр оборони Росії Іванов дозволив собі безвідповідальні натяки про те, що Росія може переглянути своє ставлення до територіальної цілісності України у зв'язку, наприклад, із проблемами, які виникають у Російського Чорноморського флоту в Криму. "Наша Україна" вважає це абсолютно неприпустимим, ми чекаємо від керівництва Росії відповідної реакції на цю заяву або відповідних кадрових рішень, – заявив у розмові з журналістами член Президії Ради партії "Народний Союз Наша Україна", народний депутат Борис Беспалий. – Адже Росія якраз є одним з гарантів територіальної цілісності і суверенітету України від 1994 року, коли наша країна пішла на безпрецедентний крок до одностороннього ядерного роззброєння".

Про це повідомили «Обозревателю» в прес-службі НСНУ.

"Насправді ж у ситуації з Чорноморським флотом діє угода 1997 року і Кабмін України увесь час моніторить її виконання. Відповідне доручення було дане ще урядом Кінаха в 2001 році, – розповів Борис Беспалий. – І ось зараз уряд, розглядаючи результати перевірки, дійшов висновків, що в цілому багато параметрів угоди виконується, але є і проблеми. Наприклад, Чорноморський флот Росії займає земельні ділянки, які йому не належать, а це морське узбережжя Криму і ми, зрозуміло, від цього втрачаємо. Крім того, українські інспектори не мають можливості перевіряти без'ядерний статус Чорноморського флоту, що було умовою його базування".

"Україна не ставить питання про перегляд угод про Чорноморський флот, а лише контролює їх дотримання російською стороною, – зазначив народний депутат. – Це абсолютно нормальний процес і нашим сусідам немає чого нервувати".

"Нещодавно у Верховній Раді розглядався і був прийнятий закон про Севастополь, який певною мірою послаблює повномасштабний суверенітет України, – додав Борис Беспалий. – Зрозуміло, що він був ветований Президентом. На жаль, в Україні знайшлися такі політичні сили, які не обстоюють повною мірою суверенітет України, і якщо від Партії Регіонів та СДПУ(о) ніхто іншого й не чекав, то дуже дивує і засмучує, що половину голосів за подолання вето на цей закон дав і Блок Юлії Тимошенко".