УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Газова проблема в Україні створена "під Януковича", заявив Турчинов

195
Газова проблема в Україні створена 'під Януковича', заявив Турчинов

Газова проблема в Україні створена "під Януковича", заявив Турчинов

“Не секрет, що Янукович є креатурою північного сусіда. Саме він пробує експлуатувати цю тему, яка і тоді формувалась під нього, і зараз використовується ним. Він не приховує, що газові проблеми України – це його передвиборча кампанія”, - відзначив сьогодні на прес-конференції колишній керівник Служби безпеки України Олександр Турчинов.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

Відповідаючи на питання журналістів, чому саме зараз почалась газова проблема в Україні, керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко заявив: “Тому, що тих, хто виступає проти України, влаштовує кандидатура Януковича на майбутніх парламентських виборах”.

“Сьогодні ті, хто контролюють цей колосальний ресурс в мільярди доларів, готові вбивати, брехати, валити Уряди – люди готові на все, у тому числі і на зраду власної держави”, - відзначив Турчинов.

Він також додав, що “такі масштабні схеми не можуть використовуватись без патронажу на найвищому рівні. Потужний політичний дах дозволяє і сьогодні продовжувати діяти схемі Кучми-Януковича”. На його думку, “поки буде діяти ця корупційна схема, доти буде Росія так нахабно поводитись з нами. Розірвати цю схему – означає звільнити Україну від будь-яких зовнішніх посягань, від втручання у нашу внутрішню політику, у тому числі і в економічну”.

Турчинов: команда Тимошенко може вирішити газову проблему швидко і ефективно

“Команда Юлії Тимошенко не дасть ні Росії, ні іншим країнам знущатися над Україною. Саме наша команда готова вирішити всі питання, як на енергетичному ринку, так і взагалі у зовнішніх стосунках нашої держави”, - вважає керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов. Про це він повідомив журналістам сьогодні на прес-конференції.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

“Зараз саме Юлія Тимошенко здатна вирішити газову проблему швидко і ефективно. У нас є програма, у нас є механізми. Шкода тільки, що багато часу втрачено”, - відзначив він. Турчинов нагадав, що Юлії Тимошенко дали попрацювати на посаді Прем’єр-міністра лише сім місяців, відзначивши при цьому, що вона працювала “фактично без команди”.

На думку Олександра Турчинова, для того, щоб вирішити газову проблему в Україні, необхідно “розрубати всі кримінальні зв’язки, розв’язати той зашморг, який накинули Кучма з Януковичем на шию України”.

Головним “дахом” “RosUkrEnergo” є “Газпром”, – Турчинов

Розповідаючи сьогодні журналістам про корупційні газові схеми, які почали діяти в Україні при керівництві Кучми-Януковича та продовжують працювати і сьогодні, колишній голова Служби безпеки України Олександр Турчинов повідомив, що компанія “RosUkrEnergo” контролюється керівниками “Газпрому”.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

“Саме ця структура є основним акціонером “RosUkrEnergo”, – заявив Турчинов. Він також додав, що “це питання не до українських спецслужб, а до російських”.

Росія цинічно розмовляє з Україною, бо знає про корупційні схеми, вважає Турчинов

“Ні в якому разі не можна іти на поступки “Газпрому”, ні в якому разі не можна підписувати нові ціни, за якими Україні пропонується поповнювати дефіцит вкраденого у неї газу”, - заявив сьогодні на прес-конференції керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

Він надав журналістам документи, які свідчать про існування корупційних схем у нафтогазовій галузі України, які існували з часів керівництва державою Леоніда Кучми та Віктора Януковича, та які, за словами, Турчинова, продовжують діяти і сьогодні.

“Нахабний тиск, який чиниться на український Уряд з боку Росії, базується не тільки на неефективності і не здатності наших урядовців відповісти адекватно. Він базується на тому, що слабка чинна українська влада пов’язла в корупції”, - зазначив Турчинов. Він також додав, що “Всі рахунки, всі схеми залишились від попередньої влади. Це відомо тим, хто сьогодні чине тиск. І саме тому Росія так нахабно, так цинічно розмовляє з нашою державою”.

Турчинов вважає, що Янукович має відповідати за газову кризу в Україні

Керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов вважає, що колишні керівники держави повинні нести кримінальну відповідальність за ситуацію, яка сьогодні склалась в Україні. “Саме Янукович разом з Кучмою є одними з винуватців газової кризи”, - заявив колишній голова СБУ.

Про це повідомляє офіційний сайт БЮТ.

“Я впевнений, що Янукович разом з Кучмою та іншими фігурантами цієї кримінальної справи повинні відповісти за цей злочин, який вони вчинили проти нашої держави”, - відзначив Олександр Турчинов. Він додав, що “Це не є політична справа, це не є навіть економічна справа, це є справа кримінальна. На жаль, сьогодні цю кримінальну справу закрито і немає політичного рішення її розслідувати”.

Турчинов повідомив журналістам, що Президент України Віктор Ющенко особисто заборонив йому втручатися у цю ситуацію та розслідувати кримінальну справу, пов'язану з газовими махінаціями. Він сказав, що на підставі його листа до Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко був звільнений один із фігурантів схеми “RosUkrEnergo”, заступник керівника НАК “Нафтогаз України” Воронін. За його словами, це “дивним чином співпало з відставкою Уряду Юлії Тимошенко”. Турчинов також додав, що “на початку грудня всі кримінальні справи були закриті за відсутністю складу злочину, хоча злочин був доведений ще влітку”.

“Я сьогодні хотів би подивитися в очі Віктору Ющенку і нагадати, що коли я показав йому всі розрахунки про можливий дисбаланс газу на початку наступного року, мені особисто було заборонено займатися цією справою”, - сказав Турчинов. Він також додав, що хотів би подивитися і в очі Юрію Єханурову, “який робить вигляд, що не знає, що відбувається в державі”.

50 доларів, і ні центу вище

У своєму виступі на телеканалі «Інтер» лідерка БЮТ Юлія Тимошенко закликала українське керівництво зайняти жорстку позицію щодо Росії в питанні постачання газу. «Це холодний душ, під яким Україна має нарешті усвідомити свої інтереси й навчитися себе захищати, - підкреслила вона. – Ця криза покаже, чи слабка українська влада, і чи може її хтось використовувати в своїх інтересах».

Переходячи до конкретики, Тимошенко вказала кроки, яких має вжити українське керівництво: «По-перше, зараз не можна підписувати ніяких контрактів і договорів із Росією. Зараз у нас закладений баланс до 2009 року, згідно з яким ми повинні отримувати газ за 50 доларів». Вона зазначила, що її команда взяла під контроль процес можливого підписання нових цін, і «той, хто це підпише, стане новим зрадником України».

Екс-прем’єр, як повідомляє сайт БЮТ, також радить терміново звертатися до Стокгольмського суду, не чекаючи на подальшиї розвиток подій.

«Я б не хотіла, щоб Україна виглядала так слабко, як вона виглядає зараз», - підкреслила Юлія Тимошенко.

Тимошенко: автори газової кризи - Кучма, Янукович і Бойко

Юлія Тимошенко у прямому ефірі телеканалу «Інтер» повідомила про те, що «газова проблема в Україні почалась не сьогодні». За її словами, «дефіцит газу в Україні – це наслідок потужної корупційної схеми, яка була започаткована 29 липня 2004 року Кучмою, Януковичем і колишнім керівником «Нафтогазу» Бойком».

Вона відзначила, що були підписані таємні угоди, «у тому числі і постанова Уряду, яку підписав Янукович, які вводять посередника між Україною, Росією і Туркменістаном. Це компанія «Росукренерго», засновниками якого є Бойко і Воронін, які були керівниками НАК «Нафтогаз». Через цю компанію експортували 20 мільярдів кубічних метрів нашого газу, що дало можливість «Росукренерго» заробити у цьому році приблизно 2,5 мільярди доларів».

«Коли я як Прем’єр-міністр України прийшла і виклала це все Президенту Ющенку, показала, як крадеться наш газ через «Росукренерго», ми звільнили з посад всіх, хто був на чолі цієї корупційної схеми та причетний до цієї компанії. Але найгірше, що коли прийшов Єхануров, всіх цих людей поновили на посадах», - додала Юлія Тимошенко.

Тимошенко готова підставити плече під спину Президента

Юлія Тимошенко готова надати свою допомогу Президентові Ющенку у вирішенні проблем, пов’язаних з постачанням газу в Україну. Про це лідерка БЮТ заявила у вівторок в прямому ефірі телеканалу «Інтер».

«Президенту терміново потрібно взяти під свій особистий контроль переговороний процес з президентами Туркменистану, Узбекистану і Казахстану, - зазначила Юлія Тимошенко. – І саме під надійну програму, яку запропонує Президент України треба укласти угоди. Якщо Президент України не може цього зробити, якщо немає кому вести переговори, я, не будучі прем`єр-міністром, готова, отримавши письмові спеціальні повноваження від Президента Ющенка, провести переговори в Туркменистані, Узбекистані і Казахстані, і спробувати досягнути результата».

Юлія Тимошенко підкреслила: «Я маю колосальний досвід ведення переговорів, я готова допомогти Президенту. Більше того, зараз я хочу зібрати усі потужні юридичні компанії Києва, які незаангажовані на ці кримінальні схеми, щоб відпрацювати модель, яка допоможе нам ефективно захистити інтереси в Стокгольмському суді».

Тимошенко пропонує знищити Росукренерго

За словами лідерки БЮТ Юлії Тимошенко, причини газового конфлікту між Україною й Росією – «з українського боку, а Росія цією ситуацією лише користується». Таку думку вона висловила під час прямого ефіру на телеканалі «Інтер».

«Наша маленька фортеця могла б бути неприступною, але іноді буває, що зрадники відкривають чужинцям потаємний хід», - заявила Тимошенко, маючи на увазі розкриту нею корупційну діяльність «Росукренерго». «Прибравши цю структуру, ми отримаємо 20 мільярдів кубометрів газу, який не треба буде купувати в Росії, - сказала вона. – Але як заявив нинішній Прем’єр-міністр Юрій Єхануров в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня», йому зараз не до цього».

На думку екс-прем’єра, Україні необхідно терміново розірвати контракт з «Росукренерго».

«Росія нищить нас, тому що влада в Україні й досі сидить на корупційних гачках. Чому Кучма, Фірташ, Бойко, Воронін, які заробили на нас мільярди доларів, досі не притягнуті до відповідальності?», - запитала Юлія Тимошенко.