УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Таймс про "Майстра і Маргариту": старі часи повертаються

402
Таймс про 'Майстра і Маргариту': старі часи повертаються

Газета Таймс аж двічі пише про вихід на телеекрани російського серіалу "Майстер і Маргарита".

Газета навіть вміщує невеличку редакційну статтю на цю тему. Таймс починає з твердження, що бути улюбленцем Сталіна було нелегко, і нагадує про важку долю письменника Михайла Булгакова: Сталін, який любив його п'єсу "Біла Гвардія", особисто заборонив Булгакову емігрувати.

Через два роки письменник помер, а його книги та п'єси були заборонені.

Роман "Майстер і Маргарита" за життя Булгакова існував лише в рукописі. Таймс згадує про всі забобони, які оточували численні спроби екранізації цього роману, і робить висновок, що затримка з його виходом на екран виявилася доречною.

"Радянська система повільно повертається до життя, - пише Таймс. - Кремль знову стає авторитарним. Відновлено цензуру. І знову надається до сатири чудернацьке марнотратство новобагатьків. Страх перед надприродніми явищами зберіг класику Булгакова, і ось настав її час. Чи Кремль знову зробить телефонний дзвінок?"

Іще одна стаття в Таймс називається "Прем'єра сатири на Сталіна, яку переслідують проблеми та забобони". Таймс пише, що книгу було заборонено тому, що образ Воланда нібито був оснований на постаті самого Сталіна.

Таку теорію підтримують і деякі вітчизняні літературознавці. Цікавим є те, що і в цій статті газета підкреслює актуальність цього твору - цього разу вказуючи прямо на президента Путіна, який, на думку "Таймс", відроджує деякі аспекти радянської системи, такі як контроль над пресою та потужні служби безпеки, які майже неможливо проконтролювати.