УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Томенко розповість Януковичу, хто такі федерасти

Томенко розповість Януковичу, хто такі федерасти

Віце-прем’єр-міністр уряду Тимошенко Микола Томенко пропонує Віктору Януковичу «як вчений – вченому» продебатувати ідею Партії регіонів стосовно федеральної реформи України, яка, на думку регіоналів, має «покращити життя всіх громадян, наблизити владу до людей і підвищити її рівень відповідальності». Про це Томенко заявив учора під час круглого столу, присвяченому проблемі використання контрагітації під час виборчої кампанії, повідомили «Оглядачу» в прес-службі Миколи Томенка.

Зокрема, Томенко наголосив, що федералізація – це дуже серйозний крок для України, який потребує не лише внесення змін до Конституції, а і зміни сотень інших законодавчих актів, і який призведе до створення, фактично, вже іншої країни. «Тому тема зміни форми державного устрою України має бути предметом не партійного рішення (в даному випадку – Партії регіонів), а широкого публічного обговорення», - переконаний Томенко. Він висловив сподівання, що загальнонаціональні канали допоможуть організувати таку дискусію з огляду на її важливість і актуальність у зв’язку з майбутніми парламентськими виборами.

«Я хочу, щоб лідер Партії регіонів публічно, на широкий загал, пояснив, який саме федеральний устрій України він хоче створити: на зразок федерації Сполучених Штатів Америки чи федерації з елементами конфедерації, як, скажімо, в Об’єднаних Арабських Еміратах?», - зазначив Микола Томенко. На його переконання, публічна дискусія щодо федералізму дасть змогу зрозуміти, що чекає Україну і її громадян в разі перемоги Віктора Януковича на парламентських виборах.Як відомо, Віктор Янукович на прес-конференції, яка відбулася 28 листопада, повідомив, що до Програми Партії регіонів включено «роз’яснення федеральної реформи. Ми почали з цього приводу роз’яснювальну роботу серед населення України з приводу того, що таке федеративний устрій України і чим він відрізняється від сепаратизму, в якому нас влада намагалися звинуватити… Федеративна реформа, я переконаний, дасть Україні покращення життя всіх громадян, наблизить владу до людей і підвищить її рівень відповідальності», - заявив Янукович.