Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Экономика

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Про валюту

781

Законопроект №8152 вноситься Президентом України. Містить 15 статей. Встановлює 5 принципів валютного регулювання: гнучкий валютний курс; незалежність Національного банку України у формуванні та реалізації валютної та монетарної політики; пріоритет ринкових інструментів валютного регулювання над адміністративними; свобода здійснення валютних операцій; забезпечення стабільності фінансової системи та рівноваги платіжного балансу України.

*****************************************************************************

Валютним законодавством визнається вичерпний перелік законів: "Про валюту", "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", "Про зовнішньоекономічну діяльність". Оскільки метою законопроекту №8152 є забезпечення єдиної державної політики у сфері валютних операцій та вільного здійснення валютних операцій на території України, то зміни до Закону України "Про валюту" можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Закону України "Про валюту". Що стосується свободи здійснення валютних операцій, то у сфері здійснення валютних операцій нерезиденти мають усі права, надані резидентам України.

*****************************************************************************

Розрахунки за 1) операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій; 2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії; 3) операціями небанківських фінансових установ та національного оператора поштового зв’язку з надання фінансових послуг на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій; 4) іншими операціями, визначеними нормативно-правовими актами Національного банку України. , можуть проводитися в іноземній валюті, а також у банківських металах.

*****************************************************************************

Транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що перевищує еквівалент 10 000 євро, підлягає письмовому декларуванню центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

*****************************************************************************

Щодо ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій, то передбачається, що 1. Банки здійснюють валютні операції на підставі банківської ліцензії. 2. Небанківські фінансові установи здійснюють валютні операції на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення таких валютних операцій: обмін валют (здійснення операцій із торгівлі валютними цінностями в готівковій формі);переказ коштів; надання коштів у позику, у тому числі на умовах фінансового кредиту; факторинг (у частині здійснення розрахунків на території України в іноземній валюті між факторами та клієнтами за операціями з міжнародного факторингу щодо відступлення права грошової вимоги до боржника-нерезидента); інші валютні операції, визначені Національним банком України.3. Національний оператор поштового зв’язку здійснює валютні операції на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення таких валютних операцій: переказ коштів; діяльність з обміну валют. 4. Ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій діють безстроково.

*****************************************************************************

Замість валютного контролю передбачається існування валютного нагляду.

Валютний нагляд в Україні здійснюється органами валютного нагляду та агентами валютного нагляду. Органами валютного нагляду є Національний банк України, державний орган, що реалізує державну податкову і митну політику. Національний банк України здійснює валютний нагляд за уповноваженими установами. Уповноважені установи є агентами валютного нагляду, підзвітними Національному банку України.

У разі порушення банками валютного законодавства Національний банк України адекватно вчиненому порушенню застосовує заходи впливу відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність". У разі порушення валютного законодавства небанківськими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку Національний банк України адекватно вчиненому порушенню застосовує заходи впливу відповідно до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги