Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Космонавтика, ракетна техніка вражає!

808Читать материал на украинском

Військові льотчики (https://www.obozrevatel.com/my/politics/69703-letchiki-risuyut.htm) започаткували пілотовану землянами космонавтику на основі ракетоносіїв.

Юрій Гагарін, льотчик-винищувач, космонавт – перша людина в космосі 12 квітня 1961 року (згідно рішення 65 сесії ГА ООН (п. 50 засідання «Міжнародне співробітництво у використанні космічного простору в мирних цілях») від 7 квітня 2011 року 12 квітня – Міжнародний день польоту людини в космос).

Павло Попович, льотчик-винищувач, космонавт – перший українець у космосі 12 – 15 серпня 1962 року, який вперше на орбіті заспівав і заспівав саме українську пісню Людмили Александрової (Пантелеймонової), пізніше аранжовану Владиславом Зарембою, на слова Михайла Петренка:

«Дивлюсь я на небо та й думку гадаю,

Чому я не сокіл, чому не літаю,

Чому мені, Боже, ти крила не дав?

Я б землю покинув і в небо злітав...».

Ніл Армстронґ і Едвін Олдрін, льотчики-винищувачі, астронавти космічного корабля «Аполлон-11» США – перші люди, які висадилися на Місяць 20 – 21 липня 1969 року.

«Коли ти знаєш ціну щохвилини,

Коли від неї геть усе береш,

Тоді я певен: ти єси людина

І Землю всю своєю назовеш», –

Редьярд Кіплінґ (переклад Василя Стуса).

Місія STS-1 Columbia (Space Transportation System, STS: космічна транспортна система США) – перший у світі політ космічного корабля багаторазового використання «Колумбія», старт якого відбувся 12 квітня 1981 року. Обладнаний власними маршовими двигунами космічний човник (Space Shuttle) «Колумбія», пілотований командиром екіпажу Джоном Янґом і Робертом Кріппеном, військовими льотчиками-випробувачами, астронавтами, як планер повернувся з космосу на Землю 14 квітня 1981 року.

Програма STS (5 човників, 2 з екіпажами загинули) закрита 21 липня 2011 року.

Брюс МакКендлесс II (льотчик-винищувач, астронавт США) першим здійснив вільний політ у відкритому космосі з допомогою індивідуальної рушійної установки без страхувального фала прив’язки до корабля 7, 9 лютого 1984 року.

Леонід Каденюк, військовий льотчик-випробувач, космонавт, громадянин України – перший українець в космосі 19 листопада – 5 грудня 1997 року (https://www.obozrevatel.com/my/life/76931-sts-87-19-rokiv-kosmichnij-misii--okremi-malovidomi-storinki.htm) після відновлення Україною своєї державності 24 серпня 1991 року, завдяки якому на навколоземній орбіті вперше побували Державний Прапор України – синьо-жовтий стяг, Державний Герб України – тризуб, «Кобзар» Тараса Шевченка та вперше лунав Державний Гімн України – національний гімн «Ще не вмерла України і слава, і воля…».

Державним Гербом України милуються астронавти/космонавти! Анастасій Козак на Карпатському схилі виклав із каменю – гірського білого мергелю гігантський тризуб, який видно з космосу.

Космічна ракета-носій «Циклон-3» з повністю автоматизованою системою передстартової підготовки та пуску. «Циклони» створювалися на основі МБР SS-9 Scarp (Р-36: долали протиракетну оборону (ПРО) ворога, наносили гарантований ядерний удар у відповідь, дальність стрільби із ШПУ від 10,2 тисяч до 15,2 тисяч км з моноблоковими боєголовками потужністю 20 чи 8 Мт або 3 роздільними боєголовками без індивідуального наведення потужністю 2,3 Мт кожна, одна модифікація ракет мала орбітальну моноблокову боєголовку потужністю 2,3 Мт і необмежену дальність стрільби при її поверненні із космічної орбіти, зняті з озброєння у 1978, 1979, 1983 роках відповідно) та зарекомендували себе найнадійнішими ракетоносіями у світі.

БЗРК, де використовувалися МБР SS-24 Scalpel (Р-23), знятий з озброєння у 2005 році.

Космічна ракета-носій «Дніпро» створюється на базі найпотужнішої немаючої за технологічним рівнем аналогів у світі МБР SS-18 Satana (Р-36М) після зняття її з бойового чергування (долає ПРО противника, наносить гарантований ядерний удар у відповідь, дальність стрільби від 10,5 тисяч до 16 тисяч км з моно блоковими боєголовками потужністю 25 чи 8 Мт або 10 роздільними боєголовками сумарною потужністю 4, 5, 6,4 чи 8 Мт, серед яких 4 – індивідуального наведення, залежно від модифікації).

Для порівняння: скинуті на японські міста Хіросіму і Нагасакі ядерні бомби відповідно 6 серпня 1945 року «Малюк» («Little Boy») та 9 серпня 1945 року «Товстун» («Fat Man») своєю чергою мали потужності лише 15 кт і 21 кт (1 мегатонна (Мт) = 1000 кілотонн (кт).

Космічна ракета-носій «Зеніт-3SLБ», екологічно чисті двигуни котрої працюють на нешкідливих для природи гасі й рідкому кисні, з повністю автоматизованою системою наземної передстартової підготовки та пуску.

Україна (КБ «Південне», Південний машинобудівний завод – Південмаш) знана в світі своїми ракетними виробами для військових цілей (https://www.obozrevatel.com/my/politics/52649-tsena-nezavisimosti-1240-ili-600-tyisyach.htm), як от ракети (https://www.obozrevatel.com/my/politics/chim-ukraina-lyakae-pivnichnu-koreyu-abo-ukraina-mae-zakonne-pravo-na-volodinnya-yadernoyu-zbroeyu-ta-vidnovlennya-yadernogo-statusu-ch-1.htm) стаціонарного (ШПУ), рухомого базування (бойові залізничні ракетні комплекси, БЗРК) чи ракетоносії (вище, починаючи з «Циклонів» й закінчуючи «Зенітами») безпілотних космічних апаратів і самі супутники, та цивільного освоєння космосу (згідно Указу Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року 12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України).

Україна створює унікальну ракетну літальну техніку.

Здобуток людей приголомшує!

Дослідження незвіданого (https://www.obozrevatel.com/my/life/95032-nezvidane-kliche.htm) триває…

Будучи підлітком, юнаком, я думав про пілотовану космонавтику, але авіація (особливо воєнна – винищувальна) була для мене на першому місці – вабило літунство (https://www.obozrevatel.com/my/life/lituni-zavorozhuyut.htm), а життя привело до повітряно-десантних військ (https://www.obozrevatel.com/my/politics/budni-krilatoi-pihoti.htm) (це згодом посприяло моєму парашутному підкоренню Північного полюсу), які в Україні необґрунтовано перетворені на десантно-штурмові війська (https://www.obozrevatel.com/my/politics/krilatij-pihoti-pidrizali-krilachastina-1.htm).

Україна – ракетно-космічна держава!

Космос зачаровує!

Космонавтика, ракетна техніка вражає!

Україна повинна неухильно розвивати свій ракетно-космічний комплекс, який є одним із опорних стовпів національної безпеки нашої Батьківщини, наповнюючи його патріотичними, порядними, професійними кадрами (https://www.obozrevatel.com/my/politics/28095-6d-3p-abo-scho-neobhidno-ukraini-dlya-uspihu.htm) під проводом таких же керівників!

Україна зобов’язана забезпечувати й зміцнювати свою національну безпеку, не допускаючи ніякої торгівлі нею (https://www.obozrevatel.com/my/politics/a-mi-torguemo-natsionalnoyu-bezpekoyu-ukraini.htm)!

Не пропусти молнию! Подписывайся на нас в Telegram

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Отправить комментарий
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги