Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Жизнь

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

У пенсійне законодавство повернулась норма про надання заробітної плати для обчислення пенсії за 60 місяців до 2000 року

563

<p> Закон України &quot;Про внесення зміни до статті 40 Закону України &quot;Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування&quot; щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії&quot; який набрав чинності 15.04.2016. Як і раніше, крім обов&#39;язкового врахування для обчислення пенсії заробітку за період страхового стажу, починаючи з 01.07. 2000 року, у разі якщо тривалість останнього становить не менше 60 місяців, за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, може бути врахована заробітна плата за буд-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року.

Звертаємо увагу, що положення цього Закону поширюються також на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цього Закону. Особи, яким пенсії призначені (перераховані) в період з 01.01.2016 по 14.04.2016, за їх бажанням можуть звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації) з заявою про перерахунок пенсій з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 року. Врахування заробітку за цей період провадиться на підставі довідки про заробітну плату за 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв, виданої згідно з додатком 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України &quot;Про загальнообов&#39;язкове державне пенсійне страхування&quot;, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (зі змінами), із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.Перерахунок пенсій провадитиметься в строки, визначені статтею 45 Закону України &quot;Про загальнообов&#39;язкове державне пенсійне страхування&quot;: з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

При цьому за зверненнями від 15.04.2016 перерахунок проводиться не раніше дати набрання чинності Закону в новій редакції, тобто з 15.04.2016.Нагадуємо, що стаття 40 зазначеного Закону в редакції, що діяла в період з 01.01.2016 по 14.04.2016 передбачала, що для обчислення пенсії враховується виключно заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07. 2000 року, і тільки в разі, якщо страховий стаж з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців, для розрахунку пенсії в обов&#39;язковому порядку враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу, набутого до 1 липня 2000 року.

Якщо підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

Враховуючи вищезазначене, звертаємо увагу роботодавців на необхідності збереження документів з особового складу, первинних документів для підтвердження відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій, та дотримання порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.

</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги