Ріелтор повинен бути обізнаним

474
Ріелтор повинен бути обізнаним

Законодавство має забезпечувати доступ ріелторів до всієї інформації про забудовників і проекти, які вони реалізують, вважає директор компанії "РЕД" (Київ) Андрій Гончаров.

"Потрібно змінювати законодавство так, щоб ріелтор зміг одержати інформацію про забудовника. Інформація про операцію - це комерційна таємниця. Але інформація про власника і правовий статус об'єкту повинна бути відкритою. На первинному ринку покупець платить гроші вперед і не одержує товар. У цьому відмінність первинного і вторинного ринку", - сказав він.

Гончаров відзначив, що професійні оператори ринку нерухомості, які працюють з первинним ринком житла, проводять перевірку забудовника і об'єкту, який він будує.

"Якщо ріелтор - професіонал, він повинен будь-який об'єкт перевіряти, вивчати правову сторону. Все упирається в професіоналізм компанії. В умовах такої нестандартної нерухомості, як у нас на первинному ринку, коли покупець платить за те, чого фізично ще не існує, один ріелтор, навіть якщо він високого рівня, розібратися не зможе. Для цього в серйозних компаніях є юристи, нотаріуси, фінансисти, аналітики", - сказав директор компанії.

За оцінкою Гончарова, "ріелтор на "первинці" - це не тільки брокер, який продає квартиру, це, в першу чергу, консультант". "Ріелтор повинен оцінювати ці ризики для інвестора, розуміти, чи можна зв'язуватися з тим або іншим забудовником, знать, як захистити інвестора від безвідповідального забудовника", - сказав він.

В той же час Гончаров висловив думку, що в історії з махінаціями групи компаній "Еліта-Центр", коли квартири реалізовувалися через агентства нерухомості, "ріелтори самі винні, тому що не проводили аналіз того, що вони продавали".

Київ Прес Інформ