В столиці вперше відбувається засідання секретаріату Міжурядової Комісії ТРАСЕКА

253
В столиці вперше відбувається засідання секретаріату Міжурядової Комісії ТРАСЕКА

Вчора, 15 листопада, розпочалося дводенне засідання Постійного Секретаріату Міжурядової Комісії ТРАСЕКА та Юридичної робочої групи. Засідання секретаріату відбуваються щороку у країнах – учасниках Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт з розвитку коридору Европа-Кавказ-Азія. Цього року вперше місцем його проведення став Київ.

Як повідомляє прес-служба Мінтрансзв‘язку, від України з привітанням до учасників засідання звернувся Заступник Міністра транспорту та зв`язку України Павло Рябікін. Він повідомив, що стратегія розвитку української економіки полягає у гармонійному розвитку всіх її галузей. За словами Заступника Міністра, Україна зацікавлена в активному включенні у мережу міжнародних транспортних коридорів, тому приділяє багато уваги збільшенню перевезень по МТК ТРАСЕКА (Європа – Кавказ - Азія). 

Пан Атанасіос Бойтсіос, таск-менеджер проектів з транспорту та енергетики, відповідальний за програму ТРАСЕКА від Європейської Комісії, наголосив, що у наступному році ТРАСЕКА буде одним з пріоритетих напрямів роботи Єврокомісії. На його думку, на 2006 рік підготовлено непоганий перелік проектів, тому їх фінансування необхідно збільшити. Пан Бойтсіос також оголосив суму, яку Єврокомісія планує виділити на проекти у рамках ТРАСЕКА у 2006 році, - 13,5 млн. євро.

Проекти, запропоновані для фінансування і реалізації в рамках програми ТРАСЕКА, будуть обговорені та схвалені протягом цього засідання  Постійного Секретаріату Міжурядової Комісії ТРАСЕКА.

Учасники засідання також розглянуть і погодять розроблений на рівні експертів і за сприяння Європейської Комісії проект Стратегії розвитку ТРАСЕКА на період до 2015 року та продовжать роботу з удосконалення правової бази ТРАСЕКА.

Довідково: Засідання Постійного Секретаріату (ПС) Міжурядової Комісії (МПК) ТРАСЕКА за участю Постійних представників (Національних секретарів), представників Європейської Комісії і консультантів поточних проектів програми ТРАСЕКА Європейського Союзу проходить 15-16 листопада 2005 року у Києві.

Паралельно проводитися засідання Юридичної робочої групи, до складу якої входять представники Міністерств закордонних справ Сторін Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт з розвитку коридору Европа-Кавказ-Азія. Засідання ПС МПК ТРАСЕКА і Юридичної робочої групи проводиться при активному сприянні з боку Міністерства транспорту та зв'язку України.