Легендарний українських скрипаль-віртуоз дасть концерт в НП "Україна"

22Читать новость на украинском

21 березня на головній сцені держави – у Палаці "Україна" відбудеться концерт Національного академічного оркестру народних інструментів України та всесвітньо відомого скрипаля-віртуоза Василя Попадюка.

Вперше з оркестром народних інструментів гратиме унікальний скрипач-віртуоз , скрипач №1 громадянин світу Василь Попадюк (Україна-Канада). Для столичної публіки Василь Пападюк заграє кращі твори, які музичні критики описують як "цыганское мировое слияние" классики, джаза, латино с поп подтекстами".

Виконуючи музичні твори у стилі World Musiс, Василь Попадюк збирає повні зали у різних країнах світу. Його віртуозною грою насолоджувалися радянський лідер Михаіл Горбачов та його дружина, король Іорданії – Садам Хусейн, іспанська королева Софія. І зараз особи королівської крові вважають за честь потрапити на концерт чарівного скрипаля.

Жоден народ не може похвалитися таким багатством народної музики як українці. Переконують нас в цьому музиканти-віртуози . Национальный оркестр народных инструментов України є одним из основних, столпів солідного відношення до діла. Винахідливі , та бережніі інтерпретації народних мелодій – раз. Надзвичайно широка інструментальна палі тра – два. Безумовна майстерність музикантів, легке, наповненее повітрям виконання – три.

Майстра треба слухати. Тому якщо побачите афішу, де в чудових українських строях стоять з різними інструментами музиканти, — підіть на концерт Гуцалового оркестру і ви переконаєтеся, якою розмаїтою й оригінальною є звукова палітра нашої України.

Однак оркестр не став музеєм раритетів, де понад усе поціновується автентизм виконання. Звучання народних мелодій — це переломлення музичного матеріалу крізь призму сприйняття сучасника. А отже, пошук нових виражальних засобів, стилістики, лексики, інтерпретації. Власне, той імідж, який має нині оркестр Віктора Гуцала — а з ним виступають найуславленіші співаки, — не виник спонтанно: він створювався упродовж років.

Згадаймо хоча б знаменитий "Запорозький марш", який зберіг і доніс до наших днів роменський кобзар Євген Адамцевич "Я зрозумів, що такий твір, — згадує головний диригент народний артист України Віктор Гуцал, — має звучати масштабно й велично. Написати новий марш на основі старого стало для мене першорядним завданням". Уперше ми виконали цей твір на сцені Національної опери 12 квітня 1970 року. Ця дата вважається днем народження оркестру, бо фактично із "Запорозького маршу" він став на крила. Відтоді він зажив своєю долею. "Запорозький марш" виконують в усіх концертах по кілька разів, стоячи вітають музикантів.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости