Сашко Положинський: народ має бути готовим змінювати країну на краще

Сашко Положинський: народ має бути готовим змінювати країну на краще

Лідер гурту "Тартак" один з небагатьох українських артистів, хто став на бік Євромайдану з самого початку протистоянь на головній площі країни. До того ж на відміну від інших своїх колег по сцені Олександр Положинський не обмежився виступами перед публікою, а почав детально розбиратися в ситуації, що склалася в країні.

Видео дня

Співак не ділив владу і опозицію на "своїх" та "чужих", а вимагав розсудливого вирішення проблеми від обох сторін.

На початку грудня минулого року під час спроби штурму адміністрації Президента в Києві мітингувальниками, Положинський виявився одним з тих людей , хто зумів зупинити бульдозер, що насувався на загін " Беркута".

Після того, як артист зупинив провокаційні дії, які ще тоді могли обернутися кривавою бійнею, його почали називати народним героєм. Втім, сам лідер гурту "Тартак" таким себе не вважає.

"Обозревателю" вдалося зв'язатися з артистом і розпитати його про те, що він думає про нинішню ситуацію в Україні, як ставиться до нової влади і чи всі її кроки вважає вірними .

Еліна Сергачова: Ви активно проявили себе на Євромайдані і нам цікаво дізнатися, якої думки ви щодо нинішньої ситуації в Україні. Як ви ставитеся до нової влади, чи правильно сьогодні реалізовуються успіхи Майдану?

Олександр Положинський: Мабуть, варто почати з того, що, на мою думку, нова влада – не така вже й нова, та й зовсім не та, заради якої, наприклад, я виходив на Майдан.

Що таке ця "нова влада"? Це – в першу чергу – Верховна Рада. А хіба вона в нас нова? Ті ж самі люди, які допомагали Януковичу та його банді узурпувати владу, грабувати Україну, приймати антиконституційні рішення, працювати на розвал країни, лишилися в тому ж місці на тих самих посадах і роблять вигляд, що намагаються рятувати країну та народ.

Зрозуміло, що ситуація, в якій опинилася Україна через явну і приховану агресію Росії, дуже специфічна, але це не значить, що на неї можна списувати усі помилки, зловживання та злочини.

Читайте:Фрики "Евровидения": поющие орки и индюки

Джерело фото euromaydan.in

-Чи варто народу продовжувати активно виявляти свою позицію? А головне - чи потрібно Майдану залишатися і якщо так, то до яких пір неможна розходитися?

-Я вже наприкінці грудня почав говорити про те, що я б Майдан вже тихенько і акуратно прибрав силами самих активістів, перетворивши його вже не на місце збору і постійного перебування, а на певну ідею, громадянську платформу, масовий рух.

Звісно, ці свої заяви я робив дуже обережно і некатегорично, бо за такі пропозиції легко можна було отримати клеймо провокатора чи запроданця. Хоча, частково таки отримав (посміхається).

Однак я лишився на тих самих переконаннях, що й був: протестний рух мусив лишатися мирним, принаймні, доки не будуть сформовані потужні, добре організовані та вишколені паралельні силові структури; мали формуватися дієві та ефективні громадянські мережі; розроблятися нові – передові та життєспроможні – системи функціонування всіх рівнів влади; напрацьовуватися пакети нових законів, проекти реформ; а головне – консолідація, об’єднання та взаємодія всіх активних сил українського суспільства. Оскільки це не було зроблено тоді, значить треба робити зараз.

Читайте:Герой Положинский признался, что не писал хиты под заказ революций

-Завдяки активним інформаційним провокаціям з боку російських ЗМІ діяльність Правого сектору майже щодня вкривається масою міфів. Відношення до активістів цієї організації змінюється і в українців. А яка ваша думка щодо діяльності ПС, чи довелось вам спілкуватись з членами цього угрупування?

-Я часто спілкувався з багатьма людьми з Правого сектора до того, як його офіційним очільником раптом виявися Дмитро Ярош. В мене тоді була навіть спеціальна перепустка на поверх ПС у Будинку Профспілок (посміхається).

Особисто знаю багатьох хлопців з ПС, хоч і далеко не в усьому згоден з їхніми заявами та діями. Загалом моє ставлення таке: в Правому секторі є багато хороших хлопців, справжніх патріотів, які готові не вагаючись життя віддати за Україну та український народ, які дійсно хочуть, щоб Україна стала прекрасною країною щасливих людей, але є нюанси. І, мабуть, в кожного представника ПС ці нюанси свої власні.

Якщо узагальнювати, то, як мені здається, їм би не зайвим було максимально залучати до співпраці побільше фахівців у різних сферах суспільного функціонування, а не лише акцентувати увагу на бойових вишколах. Хоча, звісно, бойові вишколи також потрібні, особливо зараз, але на одній фізичній силі державу не збудуєш.

Читайте:ТВ доказало заказной характер штурма Банковой

Джерело фото oa.edu.ua

-На президентське крісло в Україні зараз претендує 20 чол. Як вважаєте, хто з кандидатів найбільш гідний бути в цьому списку, а кого навпаки не варто було допускати до президентських перегонів? За кого особисто ви збираєтесь віддати свій голос?

-Багатьох людей з цього списку (враховуючи й тих, хто вже офіційно зняв свою кандидатуру), спочатку варто було пропустити через ретельну перевірку спеціальних слідчих органів. Є підозра, що дехто з них пішов у кандидати в Президенти, щоб потім мати можливість робити гучні заяви, нібито до в’язниці вони потрапили, як непримиренні опозиціонери.

Серед кандидатів, на жаль, дуже мало людей, про яких я просто можу думати, як про потенційних Президентів України. Імен називати не буду, щоб не виглядало, як агітація (посміхається).

Сам я не знаю, за кого голосуватиму. Ідеальної для мене кандидатури цього разу знову немає. Однак, якщо чесно, для мене не так важливо, хто стане Президентом України, скільки важливо, яким буде народ України. Народ має бути головним.

Але народ не в сенсі кількох сотень чи тисяч людей з прапорами на вулиці у певний час в певному місці, а народ в сенсі великої кількості людей готових довго і наполегливо змінювати свою країну на краще.

Джерело фото day.kiev.ua

-Сьогодні українські артисти опинилися в непростій ситуації: концерти в Росії у багатьох на межі зриву, під питанням загальні з РФ творчі проекти, а самим українцям поки що не до розваг. Тож як в такій ситуації виживати і заробляти людям творчих професій? Чи були у вас проблеми із виступами в Росії?

-Ну, тут Ви звернулися не за адресою. "Тартак" за всю свою історію лише раз виступав у Росії, в Москві, й було це так давно, що вже й мало хто пам’ятає (посміхається). Що стосується самої України, то останні роки й так багатьом нашим артистам не надто солодко жилося. Тож ті, хто навчився виживати за тих обставин, мають шанси вижити й за цих.

Якщо ж комусь і доводиться припиняти активну артистичну діяльність, то її завжди можна буде спробувати поновити за кращих умов.

-Ви своїм виступом нещодавно підтримали феодосійських морпехів. А над чим зараз ще працюєте? Чи вдається в такий непростий період розвивати власну творчість?

-Нещодавно в "Тартака" вийшов кліп на пісню "Майже На" - гарне надихаюче відео від молодої львівської команди "Енд Екшн". Сам я активно працюю на студії зі ще одним своїм проектом – "Був’є", який було представлено 15-го квітня піснею "Не Свари Мене, Мамо". Зараз ми із "Був’є" працюємо ще над кількома новими піснями.

Читайте:

Алека Болдуина арестовали за хулиганство в Нью-Йорке

-Цього року організатори улюбленого багатьма українцями конкурсу "Нова Хвиля", ідеологом і керівником якого є Ігор Крутий, вирішили кастинги в Києві не проводити. Шоумен запросив всіх бажаючих взяти участь у конкурсі – на проби в Москву. Як вважаєте, чи є сенс українцям приймати участь у цьому конкурсі? Чи не будуть засуджувати нашого представника за політичними мотивами?

-Якщо артист має бажання і можливість – варто пробувати. Засудять, не засудять – на цікаву творчу особистість публіка може звернути увагу й поза присудом журі. Хоча, особисто мені, цікавіше, щоб і в Україні існували та розвивалися конкурси, які дають шанси для появи й зростання нових яскравих артистів та гуртів. Думаю, це важливо для всієї України, для її майбутнього, для її сучасної культури, а не лише так хочеться особисто мені.

-Як вважаєте, якщо 25 травня вибори в Україні відбудуться, буде вибраний новий легітимний Президент, чи заспокоїться на цьому Росія? Чи нам варто очікувати нових агресивних випадів та провокацій з боку РФ? Адже до влади може прийти людина, яку Кремль на цьому посту не хоче бачити.

-Я вважаю, що Росія доти бути проводити агресивну політику щодо України, поки Україна не стане справді сильною та заможною державою. Ну, або поки сама Росія якісно не оновиться всередині самої себе.

Джерело фото monitor-press.com