Останні футбольні події надихнули мене на те, щоб відволіктися від армійської тематики, адже уся країна завмерла у солодкому очікуванні "головного матчу десятиліття". Гра Словенія - Україна уже назбирала купу епітетів, а що буде після її завершення можна лише уявити. В тому, що наша збірна переможе, я майже упевнений. Впевненість ця грунтується на багатьох чинниках і про кожен з них чимало написали і розповіли колеги - футбольні журналісти. Я хотів би зараз більше сказати про Словенію, навіть не про футбольну збірну, а про спортивну націю.

Футбол у Словенії зовсім не вид спорту N 1, а тим паче не релігія, там існує потужний культ спорту і масового, і професійного. Тим паче, коли йдеться про національні збірні. У Словенії подібні "матчі десятиліття" річ звичайна. Наприклад, коли словенські хокеїсти переграли білорусів і здобули олімпійську путівку, чи коли вже на Олімпіаді трощили словаків. Баскетбольна збірна Словенії свої "матчі десятиліття", систематично грає на Євробаскетах і чемпіонатах світу і також систематично виходить до плей-оф, але уже фінальної стадії змагань, а не кваліфікації. Чим не "матч десятиліття" у чвертьфіналі Чемпіонату світу проти збірної США, чинних і майбутніх чемпіонів?

Зовсім свіжий "матч десятиліття", розгром поляків (тоді ще чемпіонів Європи) на волейбольній континентальній першості. Власне, на поляках тоді не зупинилися, а ще й виграли у італійців і завоювали срібло Чемпіонату Європи. Нагадаю, що Словенія - це країна з населенням трохи за 2 000 000 мешканців, приблизно, як наша Львівська область, а здобуває медалі на чемпіонатах Європи, делегує команди на Олімпійські ігри. Не футболом єдиним живе словенський спорт, тому і приводів для радощів у словенців більше, хоча грошей у нашому футболі крутиться більше ніж у всьому словенському ігровому спорті.

Хоча б через це нам слід чекати на перемогу, хай хоч у футболі ми зрівняємося за кількістю виходів на Чемпіонати Європи і світу.

Такий от у мене офф-топ вийшов сьогодні. Скоро напишу дещо і про справи військові, а покищо зачекаємо на "матч десятиліття" і повболіваємо разом.

Читайте все новости по теме "Спортивный блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости