Чому діти мають бути заручниками популізму?

7.7т

Із здивуванням прочитав вчора френд-стрічку. Побачив декілька гнівних постів новоявлених "ліберал-реформаторів", які гнівно "клеймили позором" Кабінет міністрів за те, що вчора було затверджено державне замовлення на підготовку кадрів.

На їхню думку, все мало бути "не так". Як мало бути "так" - неясно, але уряд зробив все одно "не так", і не можна було вчора затверджувати держзамовлення.

Друзі, ви це серйозно??? За 4 дні до початку вступу у вищі навчальні заклади уряд мав "зарубити" держзамовлення і заблокувати фактично вступну кампанію в Україні? Коли наші країни-сусіди думають на 5-10 років вперед і роблять все, щоби створити умови, в тому числі для безкоштовного навчання наших дітей, ви пропонуєте в Україні такі можливості для здобуття освіти різко скоротити?

Чому діти мають бути заручниками популізму і демагогії на темі "реформування держзамовлення"? На мій погляд, в нинішніх умовах і Мінекономіки (автор проекту), і Міносвіти фахово зробили свою роботу. Саме тому уряд і ухвалив відповідне рішення.

P.S. Тема реформування підходів до формування системи держзамовлення мною піднімалася неодноразово. Маю також своє бачення цього процесу. Гадаю, що Мінекономіки і МОН спільно створять майданчик для обговорення цієї актуальної теми. Майданчик, де матимуть слово усі: урядовці, експерти, науковці тощо.

До речі, я зовсім не вважаю проблемою і недоліком те, що 80% випускників матимуть можливість отримати вищу освіту. Що в цій цифрі є поганого? Не розумію. Питання насправді не в кількості, а в якості навчання. Ось над цим варто замислитися.

І останнє, "ліберальні популісти" нічим не кращі за "маргінальних популістів". Адже природа цих двох явищ абсолютно однакова: безмістовна критика без чітких і прорахованих пропозицій реформ в Україні.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги