УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Парламент – не місце для дискусій?

Парламент – не місце для дискусій?

Перебування у владі має "чудодійні" здібності: люди, які раніше були в опозиції і дотримувалися одних цінностей та принципів, прийшовши до влади, починають дотримуватись діаметрально протилежних.

Так сталося і з представниками нинішньої влади. Будучи в опозиції вони всіляко наполягали на необхідності публічного розгляду найсерйозніших питань у парламенті, здійсненні парламентського контролю тощо.

Сьогодні все більш модним стає тренд перетворення парламенту у Верховну Раду радянського типу, де депутати сходяться, щоб за виданими їм папірцями проголосувати за конкретні законопроекти і розійтися нібито для роботи в комітетах і округах.

Спочатку спробу перетворити парламент на місце, закрите для дискусій, висловив один із очільників "Народного фронту", який, очевидно, озвучив позицію свого партійного керівництва. Тоді, нагадаю, представником проурядової фракції було сказано, що парламент – не місце для дискусій і взагалі немає потреби ані в трансляції сесій ВР, ані засідань Погоджувальної ради. Під тиском громадськості і журналістів ця ініціатива "призабулася".

А тепер виникла нова ідея "закритого парламенту", на цей раз вже авторства пропрезидентської фракції: мовляв, оскільки почалися місцеві вибори, то Верховна Рада не повинна працювати у пленарному режимі.

Читайте: Чергового керівника Чорнобильської зони звільнено, а "смотрящих"?

Додаткових "серйозних" аргументів, чому парламент не повинен зараз працювати у пленарному режимі, додав спікер Верховної Ради В. Гройсман. Він сказав, що депутатам треба активніше працювати у комітетах, бо підготовлених до розгляду в пленарному режимі законопроектів практично немає, а тому треба зменшити кількість пленарних засідань та збільшити кількість днів роботи в комітетах та округах. .

Зрозуміло, що це, м’яко кажучи, не відповідає дійсності.

Ті парламентські комітети, які реально працюють, підготували вже десятки (якщо не сотні) законопроектів, до яких протягом року у керівництва парламенту "не доходять руки". Тому знову працювати в комітетах, щоб "на смітник" готувати ці законопроекти – це не правильно.

Треба прямо сказати: сьогодні як у проурядової, так і у пропрезидентської фракції є побоювання, що під час сесійних засідань занадто активно критикується влада та її непопулярні кроки. І щоб мінімізувати критичний погляд на ситуацію в Україні, йде намагання всіляко скоротити кількість пленарних засідань.

Нагадаю, згідно з календарним планом у жовтні із 31 дня передбачається 4 повні і 4 неповні робочих дня Верховної Ради.

І спроба зберегти лише 2 повних і 2 неповних робочих дня парламенту, на щастя, поки що не отримала підтримки. Мабуть, варто очікувати, що 6 жовтня знову почнеться серйозна кампанія – чергова спроба зробити з парламенту місце без дискусій.

P.S. Для прикладу: Комітетом з питань екологічної політки, який я очолюю, від грудня 2014 до вересня 2015 року було передано на розгляд Верховної Ради 29 законопроектів (підготовлені до першого і другого читання), які досі не розглядалися в сесійній залі парламенту.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...