Акушерське насилля. Як це відбувається

45.2т

Перш ніж читати цей пост далі, задумайтесь: що для вас значить фраза "Божа поміч"? Я не буду писати своє розуміння. Просто скажу, що не треба кожну незаконну дію виправдовувати, що Бог діяв вашими руками. Не надягайте на себе цю роль.

Другий тиждень в Україні тривають заходи у рамках світового руху проти акушерського насилля "Roses Revolution" #rosrev, #stopobstetricviolence, #rosesrevolution і я наважилась.

Далі напишу те, що вже третій рік розповідаю під час наших зустрічей Жіночого клубу на тему "Пологи". Розповідаю через сором, бо бачу ваші очі, ваш жах та зневагу, ваші особисті історії, які після розказаного мною, знаходять необхідний кут і вкладаються, нарешті, в закінчену картину звичайного рутинного акушерського насилля.

Але я не можу про то мовчати, бо воно болить і воно повторюється. Це повинно припинитись.

За протоколом України стимуляція пологів мізопростолом (назва діючої речовини) заборонена. Без протоколу: в кишенці халату багатьох акушерів гінекологів лежить шестигранна пігулка з назвою "сайтотек" (завозиться з Росії, бо в наших аптеках не продається). Якщо цю пігулку засунути у піхву, а краще в шийку вагітної жінки в терміні пологів, в неї через 6-8 годин почнуться перейми. І палата звільниться, і лікар на вихідні на дачу поїде без ризику бути викликаним на нічні пологи в субботу.

Як це відбувається?

Відповідальний черговий пологового будинку отримує список жінок, яких треба "прискорити". Рано ранком жінок зі списку викликають "на огляд" під гаслом "у вас поганий мазок, треба взяти, або у вас не має результатів мазка в обмінній карті, вони необхідні, або ваш лікар просив вас подивитись і т.д"... жінка на 39-40-41 тижні не дуже швидка в процедурі - залізти на крісло для огляду. Більш того, зміни в тілі і довіра лікарям не дозволяють їй прослідкувати, що лікар між пальцам вже затиснув відомий нам шестигранник, або його половинку.

Особливо артистичний лікар ще й скаже, що: о! у вас уже така шийка зріла, ви сьогодні народите! (До речі, жінка потім буде довго лікаря добрим словом згадувати, що такий досвідчений, що вгадав дату пологів)...

Роди "на таблетці" бурхливі, перейми болючі, період розслаблення мінімальний, що приводить до ускладнень з розкриттям шийки та пересуванню дитини по тазу, тому далі традиційно за схемою: епідуралка - окситоцин - і швидко закінчити до ночі, щоб бригада відпочила і лікар на вечерю додому встиг. Ми отримуємо абсолютно неприродні стимульовані патологічні пологи, але зручні за терміном, та керовані ззовні.

Мені соромно за ці дії, соромно, що багато жінок мали ускладнені пологи, що вони не були обізнані в діях лікаря і не мали вибору.

Висновки:

1. Огляд на кріслі вагітної жінки, яка знаходиться в пологовому будинку відбувається при наявності скарг, після відходження навколоплодних вод, при проведені консіліуму з приводу планування родорозрішення.

2. Мазок на флору в пологовому не береться.

3. Процесс стимулювання пологів повинен супроводжуватись повним інформуванням жінки про метод стимулювання, доцільність, побічні ефекти та ускладнення, а не тільки фразою: ви переношуєте, потім не розродитесь, вам що, дитини не жалко??? Перед стимулюванням підписується "інформована згода на проведення процедури стимулювання".

Про окситоцин зараз не пишу, бо буде важко і довго читати, просто скажу, що фізіологічні пологи не потребують ніяких крапельниць та введення "фізрозчину з вітамінками"...

Вибачте нас, за вдягнені обладунки Господа...

ПиСи: Я усвідомлюю відповідальність за цей текст і готова до того, що колеги мене знову не зрозуміють.

і найголовніше, карати і осуджувати, це також місія Бога.

Але надалі так не можна...

Читайте все новости по теме "Женский блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги