УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Олег Ляшко
Олег Ляшко
Украинский политик, лидер Радикальной партии

Блог | Об'єднаємо зусилля проти узурпаторів влади

Об'єднаємо зусилля проти узурпаторів влади

Обрання минулого тижня Прем'єр-міністром Гройсмана, нового складу уряду і затвердження програми відбулося в результаті змови – змови Президента Порошенка з олігархами і регіоналами, які сьогодні є депутатами від двох олігархічних груп.

Насправді демократичної коаліції в парламенті, про яку говорять наші колеги з БПП і "Народного фронту", немає. Результати голосування за Прем'єра і за уряд показали, що в парламенті створена "ширка", широка коаліція за участю блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" і олігархічних груп у складі депутатів-регіоналів. Ця "ширка" буде обслуговувати інтереси олігархату, інтереси регіоналів, адже немає жодної наївної людини, яка думає, що депутати-регіонали голосували за призначення уряду Гройсмана просто так, за карі очі.

Демократичний уряд не може бути обраний голосами регіоналів, які голосували за закони 16 січня. І тому я вимагаю від Голови парламенту, до речі, обраним у демократичний спосіб, бо саме за нього голосували усі демократичні фракції, я прошу продемонструвати суспільству підписи так званих демократів за коаліцію. Я стверджую, що таких підписів немає.

Що стосується обрання уряду. Цей уряд був обраний не просто "ширкою" за участю регіоналів - він був обраний в абсолютно неконституційний спосіб. Бо в парламенті було проголосовано Постанову (4423) про обрання Гройсмана, ініціаторами якої є народні депутати Луценко і Бурбак. А відповідно до Конституції України, подання на Прем'єр-міністра вносить Президент. Саме тому фракція Радикальної партії минулої п’ятниці звернулась з адміністративним позовом до Вищого адміністративного суду України з вимогою визнати незаконним рішення парламенту про обрання Прем'єр-міністра Гройсмана і про формування складу уряду та скасувати його.

Ми вважаємо, що сьогодні, коли Президент намагається узурпувати владу, ми маємо створити широке демократичне об'єднання української опозиції в парламенті. Я звертаюся до колег із фракції "Батьківщина", "Самопоміч", позафракційних народних депутатів, до громадянського суспільства створити широкий опозиційний демократичний фронт. Лише об'єднання зусиль дасть можливість зупинити спробу узурпації влади Президентом Порошенком і антинародний курс, який проводитиме нинішній уряд Порошенка-Гройсмана.

Які першочергові завдання ми бачимо перед демократичною опозицією в парламенті? Перше: прийняття Закону про тимчасові слідчі комісії. Ми наполягаємо на тому, щоб на цьому тижні цей закон був прийнятий невідкладно. Друге: негайне прийняття Закону про процедуру імпічменту Президенту України. Це ганьба – на 25-му році незалежності України не мати закону, який передбачає відповідальність найвищої посадової особи. Третє: ми вимагаємо прийняття в парламенті Закону про опозицію, унормувати діяльність опозиції, адже сьогодні парламент фактично навпіл поділений на провладні фракції за участю "регіоналів" і на опозиційні фракції.

Наступне. Ми вимагаємо створення у парламенті спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України по розслідуванню офшорів Президента України та інших високопосадовців. Фракція Радикальної партії ініціювала в парламенті створення цієї комісії. Я звертаюсь до колег, які не бояться, які усвідомлюють свою відповідальність. Увесь світ розслідує офшорне уникнення сплати податків, і тільки в Україні, виявляється, все нормально. Тому я хочу, щоб ми зібрали підписи і створили Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради для розслідування офшорів Президента. Я знову вчергове звертаюся до Президента Порошенка. Шановний Петро Олексійовичу, прийдіть до парламенту і прозвітуйте перед суспільством про те, як ви реєструєте офшорні компанії, як ви уникаєте сплати податків, і чи можливо це взагалі за умови, коли Президент очолює воюючу країну.

Також ми вимагаємо негайно відставки Центральної виборчої комісії України неконституційного складу, яка працює дев'ятий рік.

І останнє. Ми вимагаємо від парламенту розгляду соціальних законів, зокрема скасування оподаткування пенсій, повернення пільгового режиму оподаткування фермерів - ті закони, які дадуть можливість людям жити і заробляти.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...