Чорнобильську зону відчуження перетворюють на приватний бізнес-проект?

17т

В Чорнобильській зоні відчуження нове керівництво разом зі своїми позаштатними "помічниками-радниками" намагаються повністю перенаправити фінансові потоки від державної казни до "братніх" бізнес-структур. Таку підозру ще кілька місяців тому висловлювали представники різноманітних міжнародних структур та інвесторів, які задіяні в діяльності Чорнобильської АЕС, будівництва об’єкту "Укриття" і які були стурбовані дивними позаплановими перевірками, переглядами усіх міжнародних фінансових угод, замовлень тощо.

Цю стурбованість і прогнози, про які ми вже писали у матеріалі "Кто сегодня новый "смотрящий" Чернобыльской зоны?" на "Обозревателе", підтверджуються відкритим листом, який був направлений народним депутатам з проханням звернути увагу керівництва держави на критичну та вже небезпечну ситуацію, що склалася в Чорнобильській зоні відчуження.

Відповідний лист оприлюднив Начальник відділу з питань ЧАЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом Управління з питань реалізації Чорнобильських програм Державного агентства України з управління зоною відчуження Ю. Гнилицький.

Зокрема, він зауважує, що не має можливості за рівнем посади впливати на прийняття відповідних рішень, але ситуація вкрай небезпечна і вже вийшла за межі правового поля.

Так, за його словами, діяльність керівництва Державного агентства України з управління зоною відчуження та групи нез’ясованих осіб, які керують діяльністю зони від імені керівництва (нагадаємо, ми вже писали про відомого бізнесмена Артура Чечоткіна, зятя Ю. Тимошенко, який офіційно не займає ніякої посади, але якого залучено до ухвалення реальних кадрових та фінансових рішень в зоні відчуження, - авт.), протягом останніх місяців направлена на втручання у господарську діяльність підприємств та зміну більшості керівників, які виявилися "незручними" для певних дій, які носять явно корупційний характер.

Серед таких "незручних" директорів опинився і генеральний директор Чорнобильської АЕС І. Грамоткін. Оскільки він не погодився діяти "по-новому", то протягом останнього часу на нього здійснюється значний тиск включно з обшуком, який відбувся у нього вдома.

Загалом, нове керівництво Держагентства більше цікавить не доля зони відчуження, її реформування, якісне планування діяльності її майнового комплексу, створення Чорнобильського біосферного заповідника тощо, а перегляд умов тендерних закупівель, перерозподіл та відмивання державних коштів, коштів міжнародної технічної допомоги.

До речі, таке втручання в управління міжнародними проектами призводить до зриву планів і графіків виконання робіт з будівництва та введення в експлуатацію збудованих об’єктів, збитків іноземних організацій та компаній, які будуть змушені найближчим часом виставити штрафні санкції державі відповідно до існуючих угод (а це – десятки мільйонів доларів).

Під загрозою завершення фінансування опинилась і реалізація міжнародного проекту стратегічного значення загальною вартістю близько 2 млрд євро.

Як стверджує автор відкритого листа, з новим керівництвом у зоні відчуження значно пожвавились використання та незаконна реалізація природних ресурсів. До речі, навмисна відсутність дієвого контролю за охороною і пожежною безпекою призводить до "покривання" неправомірних дій із вивезення деревини, металобрухту та інших матеріальних цінностей.

Отож, подібна ситуація довкола Чорнобильської зони може призвести до чергового міжнародного скандалу, і найважливіше – зірвати завершення будівництва об’єкту "Укриття-2", відкриття якого планується у листопаді 2017 року за участю керівників багатьох держав, що профінансували будівництво цього проекту.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги