newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Недім Усеінов
Недім Усеінов
Делегат Світового конгресу кримських татар від Польщі

Блог | Не тримайте європейців за дурнів!

Європа і Україна

Не можу погодитися з українськими співвітчизниками, а зокрема політиками, котрі переконують Європу та весь західний світ, що без підтримки України, без зміцнення її обороноздатності та надання їй грошей на стабілізацію економіки, завтра чобіт російського солдата постане на їхній землі. Таким меседжем, на жаль, деякі українські політики, дипломати, громадські діячі та інші люди з активною політичною й громадянською позицією намагаються переконати європейців, що варто утримувати і посилювати санкції, накладені на Росію за анексію Криму та війну на Донбасі.

Я живу у Польщі вже багато років. Так, багато поляків теж - причому цілком зрозуміло і, мабуть, справедливо - вважають, що без суверенної України не може бути незалежної Польщі. Ця думка сформульована не українцями, а самими поляками вже давно.

Але Європа і Захід - це далеко не тільки Польща. Меседж про чобіт російського солдата звучить зовсім абстрактно для іспанця, італійця, португальця, навіть француза (зауважте, що це - найбільші країни ЄС!). Ба! Переконаний, що німець теж ніколи не повірить, що хтось може говорити таке серйозно навіть попри досвід 1945 р.

Видео дня

Звичайно, українські політичні (і не тільки, але в першу чергу) еліти (і не тільки, але не в останню чергу) мають докласти зусиль, щоб утримати Захід на свому боці.

Але, будь ласка, не тримайте європейців за дурнів, поважайте їх і переходьте на реальні та предметні аргументи. Говоріть більше про цінності, про щирість своїх прагнень зробити Україну частиною європейської сім'ї народів. Але не забувайте про те, що доки Україна посідає одне з найгірших міст у світі за рівнем корупції, далеко не перше місце у світі за рівнем свободи слова, доки Україна попри величезний економічний потенціал - серед країн третього світу (зокрема, за показником ВВП per capita) - і це, погодьтесь, триває не другий чи третій рік - доти пересічний іспанець чи австрієць, котрі формують політичну повістку ЄС, не сприйматимуть вас і ваші слова як щирі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...