Якщо говорити в контексті російської агресії, то розривати дипломатичні відносини або вводити візи для росіян слід було два роки назад. Чому така ініціатива виникла саме зараз? Бо наші політики безсовісні циніки, які намагаються зробити піар на всьому. Особливо перед загрозою позачергових виборах змагаються "хто найбільший патріот". От є тема Савченко — треба на ній пропіаритися. Якщо її звільнять — на тому все і закінчиться.

Не буде ніякого розірвання дипломатичних відносин. Який сенс це робити? Вести перемовини у Мінському форматі про врегулювання конфлікту і розривати відносини — такого на Заході вітати не будуть. Бо з боку України це буде штучна ескалація абсолютно на рівному місці. Це взагалі не вплине ні на ситуацію із Савченко, ні на ситуацію в цілому.

До того ж у Росії маємо величезну діаспору, заробітчан. Якщо заберемо звідти консульський відділ - до кого вони будуть звертатися? Виходить, що залишаться безправними. І взагалі який сенс це сьогодні робити, якщо ми намагаємось встановити якийсь мир. Не треба йти російським шляхом, коли ті взяли і заборонили європейські продукти. Як відповідь на санкції Заходу. І кому від того краще? Самі собі зробили гірше. Це нонсенс.

Тому введення віз із Росією і розірвання дипломатичних відносин нічого, окрім як погіршення економічної ситуації для українців, причому простих українців, не принесе. Ми нічого не досягнемо. Якщо введемо візи для росіян — автоматично будуть візи для українців. Давайте зробимо наших бідних громадян ще біднішими заради якоїсь абсолютно незрозумілої гордості. Бідні нації не можуть дозволити собі бути надто гордими.

Ми і так блокуємо вантажівки, а потім їх розблоковуємо. Розуміємо, що виглядаємо як ідіоти перед європейцями. Ці вантажі йдуть не до нас, а транзитом через нашу територію. А європейці хочуть, щоб Україна виконувала свої зобов'язання. А так ми виглядаємо як якесь Сомалі, бо на нашій території будь-хто може зупинити вантажівку. Це ж не державна політика, а політика окремих активістів. Хотіли перемагати — треба було вигравати війну під Дебальцево чи Іловайськом? Якщо програли і втратили Крим, для чого тепер погіршувати і без того складну економічну ситуацію у власній країні?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости