newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Недім Усеінов
Недім Усеінов
Делегат Світового конгресу кримських татар від Польщі

Блог | Кримськотатарська автономна республіка України

Кримськотатарська автономна республіка України

Щоб повернути Крим, треба створити Кримськотатарську автономію та уряд "на вигнанні" на континенті. На мою думку, так виглядають першочергові заходи:

1.Законодавче в Україні та міжнародне визнання кримських татар корінним народом, який має право на самовстановлення на території Криму.

2. Створення національної автономії кримськотатарського народу у Криму.

3. Підписання договору Україна-Крим (ВРУ-Меджліс КН) про статус автономії у складі України, який одночасно буде Конституцією Кримськотатарської АР. Україна гарантує внутрішню безпеку та захист зовнішніх кордонів, кримські татари несуть службу у рядах армії України, переважно на території КАР (у майбутньому, а до деокупації - у Херсонській області). За Києвом також зберігається виключне право представляти Крим як невід'ємну частину України у міжнародних відносинах. Кожна спроба відокремити Крим від України анулює договір і саму автономію.

Видео дня

4. Уряд КАР гарантовано представлений на 50% делегатами від Меджлісу кримськотатарського народу. У парламенті 50 + 1 депутат - представники Курултаю. Решта мандатів розподілені за квотою серед інших народів, при чому пріоритет мають представники української етнічної спільноти як кримчани та титульна нація країни. Росіяни (етнічні) та інші представники національних меншин в Україні, що проживають в КАР, отримують пропорційне представництво у парламенті та місцевих радах у рамках виділеної квоти.

5. У зв'язку з окупацією створені органи національного самоврядування кримських татар тимчасово працюють на території "Великої України".

6. При дипустановах України закордоном відкриті офіси/підрозділи у справах Криму. Керівників офісів делегує уряд КАР, попередньо погодивши з МЗС України. Завданням офісів буде, скоординоване з Києвом та дипустановами, при яких вони афілійовані, дбання про належне висвітлення кримськотатарської проблематики у суспільстві країни, перебування (інформаційні кампанії, регулярні прес-релізи, зустрічі з політиками і т.п.), протистояння російській пропаганді, лобіювання на підтримку деокупації Криму та фандрайзінг на освітні та культурні проекти.

Автономія обов'язково потрібна для зміцнення позиції кримських татар та протистояння російській індоктринації у Криму.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...