Щоб не повторити "нічний" бюджет, парламент має працювати весь грудень

8.1т

У нас відбувається унікальна українська політична дискусія про те, що до 11 грудня ми нічого суттєвого не робимо у сфері підготовки до бюджету, оскільки, з одного боку, Уряд буде звітувати про рік своєї діяльності, а з іншого – парламент не може ухвалити жодних рішень про відставку Уряду, бо його захищає дія так званого "річного імунітету".

Натомість мало хто говорить про те, що звіт Уряду 11 грудня відбудеться у п’ятницю. І наступне засідання парламенту після цього звіту (незалежно від результатів його розгляду) відбудеться лише 22 грудня!

Взагалі, після 11 грудня у Верховної Ради – лише 3 робочі дні: повноцінні 22-го і 24-го і напіввихідні – 23-го і 25-го грудня. Інформую вас, що наступне пленарне засідання після цього, згідно з календарним планом, – 12 січня 2016 року.

Отже, розмови про те, що після 11 грудня відбудеться або відставка уряду (за сценарієм опонентів Яценюка), або радикальне скорочення міністерств і реорганізація уряду (за сценарієм самого Яценюка), після чого треба ухвалити новий Податковий кодекс і лише потім – активно обговорити і ухвалити бюджет на 2016 рік – виглядають абсолютно нереальними, зважаючи на формат, фактично, трьох повноцінних робочих днів Верховної Ради, які залишаються у цьому році.

У зв’язку з цим необхідно переглянути календарний план роботи ВР і, як мінімум, після 11 грудня зробити наступний тиждень пленарним.

Сесія повинна працювати до кінця року, аж поки не відбудуться кадрові зміни в Уряді, і новий чи оновлений склад Кабінету Міністрів не запропонує на розгляду парламенту Податковий кодекс, потім – бюджет, і вони будуть ухвалені у першому та другому читаннях з нормальною процедурою обговорення та внесення правок.

Отож, для того, щоб в Україні був ухвалений адекватний бюджет в інтересах українського суспільства, а не нинішній варіант, якого ніхто не бачив і не читав, Верховна Рада повинна як мінімум працювати протягом усього грудня.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости