УкрРус

Щоб не повторити "нічний" бюджет, парламент має працювати весь грудень

У нас відбувається унікальна українська політична дискусія про те, що до 11 грудня ми нічого суттєвого не робимо у сфері підготовки до бюджету, оскільки, з одного боку, Уряд буде звітувати про рік своєї діяльності, а з іншого – парламент не може ухвалити жодних рішень про відставку Уряду, бо його захищає дія так званого "річного імунітету".

Натомість мало хто говорить про те, що звіт Уряду 11 грудня відбудеться у п’ятницю. І наступне засідання парламенту після цього звіту (незалежно від результатів його розгляду) відбудеться лише 22 грудня!

Взагалі, після 11 грудня у Верховної Ради – лише 3 робочі дні: повноцінні 22-го і 24-го і напіввихідні – 23-го і 25-го грудня. Інформую вас, що наступне пленарне засідання після цього, згідно з календарним планом, – 12 січня 2016 року.

Отже, розмови про те, що після 11 грудня відбудеться або відставка уряду (за сценарієм опонентів Яценюка), або радикальне скорочення міністерств і реорганізація уряду (за сценарієм самого Яценюка), після чого треба ухвалити новий Податковий кодекс і лише потім – активно обговорити і ухвалити бюджет на 2016 рік – виглядають абсолютно нереальними, зважаючи на формат, фактично, трьох повноцінних робочих днів Верховної Ради, які залишаються у цьому році.

У зв’язку з цим необхідно переглянути календарний план роботи ВР і, як мінімум, після 11 грудня зробити наступний тиждень пленарним.

Сесія повинна працювати до кінця року, аж поки не відбудуться кадрові зміни в Уряді, і новий чи оновлений склад Кабінету Міністрів не запропонує на розгляду парламенту Податковий кодекс, потім – бюджет, і вони будуть ухвалені у першому та другому читаннях з нормальною процедурою обговорення та внесення правок.

Отож, для того, щоб в Україні був ухвалений адекватний бюджет в інтересах українського суспільства, а не нинішній варіант, якого ніхто не бачив і не читав, Верховна Рада повинна як мінімум працювати протягом усього грудня.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги