УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Александра Матвийчук
Александра Матвийчук
Правозащитница, глава Центра гражданских свобод

Блог | Маленький крок до перемоги зроблено

Українські політв\u0027язні

Європарламент сьогодні прийняв резолюцію про українських політв'язнів у Росії та ситуацію в окупованому Криму. Вперше окрім двох-трьох найбільш відомих імен в документі наведений більш широкий перелік ув’язнених за політичними мотивами. І хоча і він далеко невичерпний, але дає чітке розуміння, що йдеться про досить поширену практику.

До резолюції включили цілий ряд наших рекомендацій, які ми виробляли разом із рідними політв’язнів. Тут і необхідність моніторингу судових засідань, доступ до цих людей в СІЗО та колоніях, запровадження індивідуальних санкцій щодо грубих порушників прав людини, включно із замороженням їх рахунків в банках ЄС тощо. Європарламентарі також задекларували необхідність розробки спеціального формату міжнародних перемовин за участі ЄС по деокупації Криму

Читайте: Новости Крымнаша. Гитлер тоже любил референдумы

У тексті документу наведений досить ґрунтовний перелік порушень окупаційної влади в Криму на конкретних прикладах. Автори згадали і репресивне законодавство, і цілеспрямований тиск на кримських татар, і позаправові методи боротьби з інакодумством, як-то насильницькі зникнення, свавільні затримання, катування. Так, Європарламент вкотре нагадав усім лобістам кремлівських інтересів у країнах ЄС чому не можна продовжувати справи із Росією as usual.

У резолюції із формулюванням "особливої відповідальності Росії у цьому контексті" згадали про долю більше сотні людей, декого з яких вже два роки незаконно утримують в підвалах на Донбасі. Тут само і ритуальна згадка про необхідність повного виконання Мінських домовленостей, зокрема, пункту про обмін полонених та їх звільнення без зволікання.

Дякую усім рідним політв’язнів, партнерам, нашим друзям в Європарламенті та усім, завдяки кому прийняття цього документу стало можливим. Але це тільки маленький крок. Працюємо далі.

Фінальний текст резолюції тут.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...